Atmosfera jest bardzo napięta, ścierają się różne poglądy.
Arcybiskup Abudży wzywa do skutecznego rozprawienia się z islamistami z Boko Haram.
Mówił o niej abp Ivan Jurkovič.
"Oczekiwać, że Kościół się na coś takiego zgodzi jest niedorzecznością".
Przy wsparciu Papieża Franciszka w Syrii realizowany jest projekt „Otwarte Szpitale”.
Ponad 100 tys. zł na pomoc poszkodowanym w wojnie Syryjczykom zebrała Caritas Polska dzięki Polskim Pieśniom Pasyjnym, które wykonano w Wielki Piątek w Łazienkach Królewskich w Warszawie - poinformowała w środę Caritas Polska na swojej stronie internetowej.
W silnym pożarze, który wybuchł w środę w ambasadzie Portugalii w Sztokholmie, poszkodowanych zostało 14 osób - poinformowały służby ratownicze.
Przywódcy Turcji, Iranu i Rosji, Recep Tayyip Erdogan, Hasan Rowhani i Władimir Putin, w środę podczas szczytu w Ankarze zapewnili, że są zdecydowani, by przyspieszyć działania na rzecz "zaprowadzenia pokoju i stabilności w Syrii".
Kazał zanieść się do katedry i w obecności kapłanów i ludu zdjął swoje szaty biskupie, wdział pokutny wór, głowę posypał popiołem i zalany łzami odbył spowiedź publiczną.
Mamy do czynienia z globalną rewolucją przeciwko prawu do życia, z rewolucją przeciwko naturze rodziny, której każde odpowiedzialne państwo powinno się przeciwstawić - mówił w środę w Sejmie, podczas , europoseł Marek Jurek.