Papież Franciszek składający we wtorek wizytę w Macedonii Północnej odwiedził w Skopje Dom Pamięci świętej Matki Teresy, którą kanonizował w 2016 r. W miejscu tym spotkał się też z ubogimi. Franciszek jest pierwszym papieżem, który odwiedził miasto świętej.
Bierzmowania młodzieży w Jastrzębiu Zdroju udzielił abp Wiktor Skworc oraz bp Bernt Ivar Eidsvig z Oslo.
Papież Franciszek, który przybył we wtorek do Macedonii Północnej, podczas spotkania z władzami w Skopje wyraził uznanie dla tego kraju za pomoc i solidarność okazane migrantom i uchodźcom. To przyniosło wam "chlubę" - stwierdził.
Prosimy o modlitwę wynagradzającą Matce Bożej za profanację – napisał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w przesłanym KAI komunikacie po profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja przy ul. Żytniej w Warszawie. To już druga, po wydarzeniach w Płocku, profanacja w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
Przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego Arturo Sosa Abascal SJ przyjechał z dwutygodniową wizytą do Polski.
Jego zdaniem projekt dokumentu oscyluje między „żądaniem uduchowienia postaw wszystkich pracowników Kurii” a „świecką koncepcją Kościoła, który powinien być kierowany jak międzynarodowa korporacja”.
Do doświadczenia obfitej miłości Chrystusa w sakramencie ołtarza i w sakramencie naszego brata zachęcił papież Franciszek wiernych podczas Mszy św. sprawowanej na Placu Macedońskim w Skopje.
W swoim ostatnim orędziu, podyktowanym kilka dni temu, Jean Vanier wyznał: „Czuję głęboki pokój i zaufanie, nie wiem, jaka będzie moja przyszłość, ale Bóg jest dobry i cokolwiek się stanie, będzie dobre. Jestem szczęśliwy i dziękuję za wszystko. Z głębi serca, przekazuję wyrazy miłości dla każdego z was”.
Pielgrzymi, którzy w niedzielę wieczorem wyruszyli do sanktuarium Matki Bożej we francuskim Lourdes dzisiaj dotrą na miejsce. Pątnicy podróżują w specjalnie przygotowanym pociągu. Wielu z nich to osoby schorowane i starsze.
W swoje 75-lecie Państwowe Muzeum na Majdanku wydało komiks oparty na relacjach byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.