Druga z ofiar jest w stanie śpiączki. Prokuratury meksykańska i polska wszczęły śledztwo.
Hiszpańscy i portugalscy ekonomiści i demografowie uważają, że telepraca poprawi poziom dzietności w Europie. Ich zdaniem pracujący ze swoich domów rodzice będą chętniej podejmowali decyzję o kolejnym dziecku.
Alarm w tej sprawie podniósł ordynariat dla Katolików Wschodnich we Francji określając praktykę urzędników jako dyskryminującą.
Proboszcz parafii w Karakosz na Równinie Niniwy o. Naim Shoshandy o nadziejach związanych z wizytą Papieża.
Ale i o scentralizowaniu formacji kapłańskiej
Tematowi nadużyć poświęcone było nadzwyczajne spotkanie episkopatu.
Pomocą humanitarną, medyczną i psychologiczną objęto już ponad milion osób z terenów objętych wojną.
Północno-wschodni region Demokratycznej Republiki Konga jest terenem ogromnych sprzeczności.
Poruszenie w USA wywołała decyzja Amazona o wycofaniu ze sprzedaży książki Ryana T. Andersona krytykującej "ideologię transpłciowości". Firmie zarzucono cenzurowanie opinii, które nie odzwierciedlają jej liberalnych poglądów.
"Organizatorzy są otwarci na współpracę z Episkopatem. Z tego się cieszę. Jeśli odbędzie się marcowe posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski, być może poruszymy tam także kwestię Kongresu" – mówi w rozmowie z KAI bp Galbas, przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich komentując działalność Kongresu Katolików i Katoliczek.