Co najmniej dwie osoby zginęły, a około 30 zostało rannych we wtorek w katastrofie kolejowej koło miejscowości Pernink w powiecie Karlowe Wary, w pobliżu granicy z Niemcami - poinformowały służby ratownicze. Przyczyny czołowego zderzenia dwóch pociągów osobowych bada prokuratura.
Jeżeli wspólnota międzynarodowa nie pospieszy z natychmiastową pomocą w ciągu najbliższych 4 lat przymusowa migracja może doprowadzić do zmniejszenia liczby chrześcijan w Iraku o 80 procent w stosunku do czasu sprzed agresji wojsk ISIS – alarmuje w specjalnym raporcie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zapewniamy o naszej determinacji w poszukiwaniu i budowaniu pokoju – napisali członkowie Konferencji Episkopatu Japonii w 75. rocznicę bitwy o Okinawę i zakończenia II wojny światowej.
Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności - przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie Ministra Zdrowia.
„Dla świata muzycznego był punktem odniesienia. Pomimo surowości i rygoru życia był wielkim humanistą, a ja zapamiętam go jako człowieka bardzo serdecznego, wielkiej dobroci” – tak o zmarłym wczoraj wybitnym włoskim kompozytorze Ennio Morricone mówi odpowiedzialny za oprawę muzyczną uroczystości religijnych w Rzymie i Watykanie ks. Marco Frisina.
Miliona złotych zadośćuczynienia od Ringier Axel Springer, wydawcy dziennika "Fakt", domagają się partnerka i córka mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta. We wtorek pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu złożył pełnomocnik kobiet.
Patriarcha Moskiewski zdecydowanie przeciwstawia się próbom przekształcenia bazyliki Hagia Sophia w meczet. Byłby to zamach na całą cywilizację chrześcijańską – czytamy w opublikowanym dziś oświadczeniu. Cyryl przypomina, że z tą świątynią ściśle są związane początki chrześcijaństwa w Rusi Kijowskiej.
Włosi zbierają świadectwa osób walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu.
Choć w Hiszpanii na skutek koronawirusa zmarło co najmniej 28 tys. osób, rząd wzbrania się przed ogłoszeniem żałoby narodowej. Nie chce też żadnych uroczystości religijnych, zasłaniając się świeckością państwa. O godne pożegnanie zmarłych postarał się jednak autonomiczny region Madrytu. Obecność króla na Mszy w intencji ofiar, nadała jej jednak charakteru aktu państwowego.
Watykański sekretarz stanu weźmie udział w narodowej pielgrzymce Francuzów do Lourdes i 15 sierpnia będzie tam przewodniczył Mszy w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.