Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Na paryskim cmentarzu Pere Lachaise kilkadziesiąt osób uczciło w sobotę 160. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. Przy grobie genialnego kompozytora zabrzmiały słowa poświęconych mu utworów autorstwa wybitnych twórców epoki romantycznej.
Czeskie obchody przypadającego w przyszłym roku 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina zainauguruje 17 października bieżącego roku koncert ku jego czci w katedrze św. Wita w Pradze - poinformował we wtorek dziennikarzy czeski minister kultury Vaclav Riedlbauch.
Za niecały miesiąc wystąpi w Warszawie na koncercie charytatywnym światowej sławy skrzypek Joshua Bell. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli biznesu, którzy pokryją koszty występu z własnej kieszeni, cały dochód zostanie przeznaczony na ekspozycję główną w powstającym Muzeum Historii Żydów Polskich.
Rzadko wykonywane arcydzieła muzyki kameralnej, a wśród nich utwory m.in. Karłowicza, Góreckiego, Noskowskiego czy Krogulskiego w wykonaniu najlepszych artystów z Polski i ze świata, będzie można usłyszeć od czwartku w Zakopanem podczas Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach.
44. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans rozpoczął się we Wrocławiu. Jeden z najważniejszych festiwali muzyki poważnej na Dolnym Śląsku potrwa do 20 września.
Koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, która wykona II Symfonię "Zmartwychwstanie" Gustava Mahlera, rozpocznie się w sobotę we Wrocławiu 44. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans 2009. Jeden z najważniejszych festiwali muzyki poważnej na Dolnym Śląsku potrwa do 20 września.
21 października w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się specjalny koncert światowej sławy skrzypka Joshuy Bella "Muzyka dla dobrego świata". Bell zagra na zabytkowych skrzypcach Stradivariego z 1713 r. wartych 3,5 miliona dolarów.
Happeningiem muzycznym na Starym Rynku w Poznaniu w wykonaniu kilkudziesięciu gitarzystów - uczestników Festiwalu Polska Akademia Gitary - rozpoczął się w sobotę dwudniowy maraton gitarowy dedykowany tragicznie zmarłemu wiceprezydentowi Poznania Maciejowi Frankiewiczowi.
Sześć koncertów symfonicznych i aż jedenaście kameralnych odbędzie się w czasie IX Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu, który rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 13 września w Warszawie.
Dwa nieznane dotąd utwory Mozarta, napisane w dzieciństwie przez genialnego kompozytora, zaprezentowała w niedzielę w Salzburgu Międzynarodowa Fundacja Mozarteum.