Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nowe technologie - w tym upowszechniający się internet rzeczy - mogą znacząco przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczenia zmian klimatycznych. Największy potencjał do ich stosowania mają obecnie miasta - wskazują przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji.
Zakończyły się warsztaty dla parafialnych zespołów medialnych.
Ministerstwo Cyfryzacji zawarło w środę porozumienie z Facebookiem, które umożliwi weryfikację odmownej decyzji o blokadzie treści i blokadzie konta. Według resortu cyfryzacji, Polska jest pierwszym krajem, w którym wprowadzono taką możliwość.
Usuwanie nienawistnych komentarzy, na profilach społecznościowych tylko zdjęcia w koloratkach, unikanie zaproszeń dzieci do kontaktów sieciowych - takie zalecenia opracowała kuria warszawsko-praska.
Kilkudziesięciu twórców publikujących w internecie, w tym Czesław Mozil i Pascal Brodnicki, podpisało list owtarty w proteście przeciwko Artykułowi 13 dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, zaproponowanej przez Parlament Europejski.
Są pierwsze akty oskarżenia i zatrzymania osób zarabiających na przemocy i patologiach w internecie. To patostreamerzy. Zjawisko jest coraz powszechniejsze, a jego twórcy dzięki wpłatom internautów zarabiają nawet 20 tys. zł miesięcznie - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
Ludzie powoli rezygnują z aktywności na portalach społecznościowych. Zdaniem ekspertów zaczyna się moda na niekorzystanie z tych serwisów.
Na nowej stronie internetowej Centrum Ochrony Dziecka znajduje się pełna baza delegatów diecezjalnych i zakonnych ds. ochrony dzieci i młodzieży w Polsce.
Założenia do projektu ustaw o ochronie dzieci przed pornografią w Internecie przedstawił we wtorek na konferencji prasowej Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris. Zaapelował do organizacji pozarządowych i parlamentarzystów o udział w dalszych pracach nad projektem.
W Watykanie będzie mieć siedzibę powstające obecnie Międzynarodowe obserwatorium ds. cyberprzemocy (Ico). Jak wyjaśniono, jego powołanie do życia to odpowiedź na apele papieża Franciszka o zapewnienie bezpieczeństwa młodzieży w internecie.