Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Do wydobycia ponad 100 tys. ton surowca.
Mamy odpowiednią ilość zapasów na czas ewentualnych zakłóceń na rynku paliw - stwierdził dyrektor w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego Krzysztof Romaniuk. Wskazał, że rosyjski diesel dostarczany do Polski trzeba będzie zastąpić transportem z morza i kolejowym z zachodu.
PERN weryfikuje sytuację na odcinku zachodnim rurociągu "Przyjaźń", gdzie we wtorek wieczorem w woj. kujawsko-pomorskim systemy automatyki spółki wykryły rozszczelnienie jednej z dwóch nitek tej magistrali naftowej. Według PERN nie są na razie znane przyczyny zdarzenia. Druga nitka ropociągu działa. Według PERN, tą częścią magistrali płynie surowiec dla dwóch rafinerii w Niemczech.
Ceny ropy w Nowym Jorku są już poniżej 100 USD za baryłkę - "gorączka" na rynkach ropy mija, i to szybko - informują maklerzy.
Ropa naftowa mocno traci podczas czwartkowej sesji po danych o wzroście amerykańskich zapasów tego surowca. Do tego na rynkach może się pojawić więcej ropy z Iranu - informują maklerzy.
Ceny ropy gwałtownie wzrosły we wtorek, po tym jak Biały Dom potwierdził, że Iran wystrzelił kilkanaście pocisków skierowanych na co najmniej 2 amerykańskie bazy wojskowe w Iraku - podał CNN. Cena za baryłkę ropy wzrosła o ponad 4 proc. do 65,48 dolarów USA.
PKN Orlen zapewnia, że w związku z czasowym wstrzymaniem przez PERN dostaw ropy naftowej typu REBCO systemem rurociągów tranzytowych "Przyjaźń" do rafinerii w Płocku, dostawy na stacje paliw koncernu są niezmienne.
W świetle analiz dywersyfikacji dostaw ropy przez PKN Orlen, MSP nie wyklucza próby renegocjacji 3-letniego kontraktu na dostawę ropy z Rosji, jaką pod koniec ub.r. podpisał polski koncern - wynika z piątkowej wypowiedzi ministra skarbu Dawida Jackiewicza.
Plan budowy rurociągu naftowego Brody-Płock z możliwością jego przedłużenia uzyskał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach projektu. Otwiera to możliwość ubiegania się w przyszłości o pozwolenie na budowę - podała spółka Sarmatia, koordynująca projekt.
Koniunktura na gaz i ropę z łupków w Ameryce Północnej zmienia układ sił w światowej energetyce i przynosi Zachodowi obfitość taniego paliwa. Mimo to Bliski Wschód zachowa w przyszłości swą kluczową rolę - oceniają eksperci i analitycy cytowani przez AFP.