Drogami Małopolski wędruje XII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Uczestnicy taboru przez cztery dni będą podróżować po Małopolsce, odwiedzając miejsca zagłady Romów z czasów II wojny światowej i propagując kulturę romską.
Dążenie do prawdy, godność człowieka, wolność. Sri Lanka i papieska triada.
W kilka dni po atakach w Kalifornii prezydent Barack Obama przyznał w orędziu do narodu, że rozumie, iż Amerykanie boją się terroryzmu. Zapewnił, że USA pokonają zagrożenie i zniszczą Państwo Islamskie, ale kolejny raz wykluczył wojnę lądową w Iraku i Syrii.
Zamieszki w brazylijskim więzieniu to wynik wielu błędów.
Unia Europejska musi uznać tymczasową Narodową Radę Libijską, by politycznie wesprzeć prodemokratyczną opozycję - apelowali w środę deputowani z niemal wszystkich frakcji PE. Większość chce też pilnego utworzenia strefy zakazu lotów, by ułatwić przegraną Kadafiego.
Byłby to dla nich idealny obraz - uważa wicedyrektor ukraińskiej rządowej agencji kształtowania sytuacji.
Siłą oddziału żołnierzy jest zwartość i minimum wzajemnego zaufania.
Mija 32. rocznica grudnia '81. Jak sprawić, by to, co dla wielu Polaków jest wciąż najnowszą, trudną historią, nie było dla młodzieży odległą opowieścią, niczym dzieje starożytnej Grecji?
Premier Izraela Benjamin Netanjahu obwinił w sobotę władze palestyńskie za śmierć pięciu członków rodziny żydowskich osadników. Trójka dzieci i ich rodzice zginęli w szabasowy wieczór od noży we własnym domu w Itamar na Zachodnim Brzegu.
Co naprawdę wydarzyło się w pacyfikowanych na początku stanu wojennego kopalniach Wujek i Manifest Lipcowy i dlaczego ustalenie prawdy trwało aż 27 lat - na te pytania odpowiada książka Teresy Semik "Zabiorę twoje łzy. Sądowa historia pacyfikacji kopalni Wujek".