Około tysiąca dokumentów z drugiej połowy XIX w. i początku XX w. odkryto na poddaszu wielickiego magistratu.
Kilkaset prac wybitnego grafika polskiego można oglądać w muzeum w Wieliczce. To największa z dotychczasowych ekspozycji dzieł Władysława Skoczylasa.
Do 12 czerwca w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce można oglądać wystawę prac wybitnego grafika polskiego Władysława Skoczylasa (1883-1934). Wieliczka była miejscem urodzenia artysty, który był znany przede wszystkim ze swoich drzeworytów przedstawiających m.in. motywy góralskie. Zdjęcia: Bogdan Gancarz /Foto Gość
W Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą pisankę z soli.
130 metrów pod ziemią, na III poziomie kopalni, w odrestaurowanej komorze Aleksandrowice, powstała kaplica św. Jana Pawła II.
Prace niepełnosprawnych artystów inspirowane pięknem zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: słowackiego Bardejowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce można oglądać na podziemnej wystawie w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka po raz drugi organizuje konkurs plastyczny „Oczarowani zamkami” tym razem o zasięgu europejskim - adresatami są uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale także z ośrodków polonijnych krajów Unii Europejskiej.
Pierwszy w Polsce podziemny szlak pielgrzymkowy "Szczęść Boże" powstał w kopalni soli w Wieliczce. Trasa otwartego w Święto Trzech Króli szlaku przebiega przez zabytkowe solne i drewniane kaplice.