"Szacunku dla człowieka nabiera się nie wtedy, gdy widzi się go w pozycji bohatera, ale gdy widzi się człowieka w udręce" - wspominał po latach posługę powstańczego kapelana w Laskach prymas kard. Stefan Wyszyński.
Prezydent RP Andrzej Duda podziękował powstańcom za ogromny wkład w odzyskanie przez Polskę pełnej wolności i suwerenności.
Muzeum Powstania Warszawskiego zdobyło zbiór prawie 2 tys. zdjęć Warszawy, wykonanych przez niemieckie lotnictwo w czasie drugiej wojny światowej. Fotografie posłużą do innowacyjnego badania społecznościowego dotyczącego historii miasta.
Poruszająca historia zapisków z celi śmierci płk. Łukasza Cieplińskiego otworzyła cykl letnich spotkań w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Przy ul. Lwowskiej 1 w Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniającą poetę, artystę kabaretowego i autora tekstów piosenek. W uroczystości wzięła udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz córka poety Agata Młynarska i jego syn Jan.
O wiarę, która niesie za sobą konkretne uczynki zaapelował generał klasztoru Ojców Paulinów, o. Arnold Chrapkowski.
Na Mokotowie powstał sklep socjalny. Można w nim kupić produkty o połowę tańsze niż w zwykłej placówce handlowej.
Na Mokotowie powstał pierwszy w Warszawie sklep socjalny Fundacji "Wolne Miejsce". Można w nim kupić produkty o połowę tańsze niż w zwykłej placówce handlowej.
Blisko 8 tys. osób będzie mogło wziąć udział w zaplanowanej na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej podwójnej beatyfikacji. W katedrach w całej Polsce będą prowadzone transmisje telewizyjne. - Nie wykluczam także przeżywania tej uroczystości na pl. Piłsudskiego - powiedział kard. Kazimierz Nycz.
Zamienił prawnicze biurko na ekstremalną wędrówkę. Sławek Molęda wyruszył w drogę do Jerozolimy przez Hiszpanię i Afrykę. Przed nim ponad 10 tys. kilometrów!