Amerykańska diecezja Hartford bada sprawę domniemanego cudu eucharystycznego. Miał on mieć miejsce 5 marca.
Do dawania świadectwa nadziei i radości Jezusa, także w obliczu przezywanych trudności zachęcił Ojciec Święty przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.
Widzę coś takiego w naszych żołnierzach, wracających chwilowo z frontu: oni rozumieją, że rzeczy, które robią, robią z obowiązku ochraniania życia, ale nie jest to normalny stan – wskazuje ks. Ivan Sichkaryk z archieparchii tarnopolsko-zborowskiej.
W krypcie kościoła św. Bartłomieja na wyspie tyberyjskiej otwarto nową przestrzeń wystawową, poświęconą współczesnym męczennikom.
Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów duszpasterskich diecezją Osnabrück (Niemcy) przedstawioną przez bp. Franza-Josefa Bode – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jako wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec (DBK) 72-letni bp Bode odgrywał kluczową rolę w kontrowersyjnej niemieckiej „drodze synodalnej”.
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec podjęło się wysiłku wydania „Filokalii”, czyli największego zbioru tekstów z duchowości chrześcijańskiej. Cała „Filokalia” obejmuje pięć tomów. W najbliższym czasie opublikowany zostanie pierwszy tom (druga połowa kwietnia 2023 r.).
Papież ogłosił uaktualnioną wersję Listu apostolskiego Vos estis lux mundi, który obowiązywał przez ostatnie cztery lata w formie eksperymentalnej. Zawiera on normy dotyczące zwalczania nadużyć seksualnych wobec małoletnich i bezbronnych dorosłych.
W Kościele katolickim 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli przyjście archanioła Gabriela do Maryi, by ogłosić Jej, że za sprawą Ducha Świętego pocznie Syna Bożego. W Polsce od 1998 r. tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W tym roku, papież wezwał wiernych do odnowienia aktu poświęcenia Matce Bożej.
Prawo do życia wynika z natury ludzkiej, z samego faktu bycia człowiekiem; wartość ludzkiego życia jest stała i niezmienna, nawet kiedy człowiek doświadcza cierpienia i nieuleczalnej choroby - powiedział PAP ks. prof. Robert Skrzypczak z Akademii Katolickiej w Warszawie.
Dzisiaj papież przyjął grupę rodzin, których mężowie, ojcowie, synowie oraz bracia zginęli w ubiegłym roku w katastrofach górniczych na Śląsku.