Międzynarodowy Kongres Naukowy ku czci św. Brunona z Kwerfurtu był pierwszym punktem ogólnopolskich uroczystości milenium śmierci tego świętego. Dwudniowe sympozjum zakończyło się dziś w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim.
Chrześcijanki z Komisji Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) chcą włączyć się w ogólnopolski program profilaktyki raka piersi i szyjki macicy.
"Działalność biskupa uczyniła z Bielska-Białej miasto, w którym ścierają się różne wyznania i światopoglądy, miasto wielokulturowe".
Dwupłytowy album "Okno Papieskie. Franciszkańska 3" uczci 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II.
22 maja przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy Siostry Kanoniczki Ducha Świętego rozpoczynają Nowennę - czas modlitwy o dary i owoce Ducha Świętego dla wszystkich wierzących.
Edukacja dzieci i młodzieży jest kluczem, bez niej systemy prawne nie nadążą za rozwojem technologii informacyjnych. Potrzebna jest także większa ilość alternatyw spędzania czasu w Internecie.
"Dziś Kościół umiera za to, że broni człowieka przed wszelkimi uzależnieniami, które mogą go zniewalać" - napisał bp drohiczyński Antoni Dydycz w liście wzywającym do modlitwy o świętość kapłanów. Będzie on odczytany w kościołach diecezji 24 maja.
- Codziennie, w intencji odnowy Kościoła i świata, odmawiamy Koronkę do Ducha Świętego - mówi Kanoniczka Ducha Świętego, s. Teresa Zygmunt.
Kolejna debata z cyklu "Kościół w Polsce: 20 lat na drogach wolności" odbędzie się 9 czerwca o godz. 16 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Tematem spotkania będzie "Kościół z Polski w Europie".
Wspólną modlitwą oraz koncertem w ogrodzie letnim rozpoczęto spotkanie chorych z Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy oraz Hospicjum "Światło" im. Jana Pawła II z Torunia. Gospodarzem niecodziennej integracji był Oddział Dziennego Pobytu bydgoskiej placówki opieki paliatywnej.