Święci nadają nowy kształt ludzkiemu życiu - mówił ks. Adam Maj, superior radomskich filipinów podczas Mszy świętej celebrowanej w uroczystość Wszystkich Świętych na najstarszej nekropolii, w Radomiu. Liturgię celebrował bp Adam Odzimek. Na cmentarzu prawosławnym w odbyła się modlitwa ekumeniczna połączona z procesją
Kilkaset osób: prawosławnych i katolików wzięło udział w sobotę w procesji ekumenicznej na cmentarzu na warszawskiej Woli. Procesję zorganizowano po raz 32.
W Dniu Wszystkich Świętych na najstarszej zabytkowej warszawskiej nekropolii, Cmentarzu Powązkowskim, jak co roku, pojawili się liczni mieszkańcy Warszawy, którzy składają kwiaty i zapalają znicze na grobach swoich najbliższych oraz tych, którzy jako ludzie kultury, sztuki i nauki zasłużyli się dla Polski.
Datki na ratowanie starych nagrobków na prawosławnym cmentarzu w Lublinie zbierają w dniu Wszystkich Świętych wolontariusze z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Konserwacji wymaga tu ponad 350 pomników nagrobnych.
W Dniu Wszystkich Świętych otwarto bramy zabytkowego cmentarza żydowskiego przy ul. Podmiejskiej w Kaliszu. Po raz piąty w historii tej nekropolii każdy może zapalić lampkę i pomodlić się, pomimo że w tradycji żydowskiej nie ma takiego święta.
Dziesiątki wolontariuszy, wśród nich ludzie znani w lokalnych środowiskach - artyści i samorządowcy - uczestniczą w kwestach, zorganizowanych w niedzielę na cmentarzach wielu miast woj. śląskiego. Najstarsza śląska kwesta ma już 18-letnią tradycję.
Śmigłowiec Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, który w sobotę wieczorem rozbił się na terytorium Białorusi jest tak zniszczony, że załoga nie miała szans przeżycia - poinformował w niedzielę na konferencji prasowej w Czeremsze (Podlaskie) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki.
Na Podkarpaciu grekokatolicy pamięć zmarłych czczą w drugi dzień Wielkanocy. Groby bliskich odwiedzą także w następną niedzielę, 8 listopada, kiedy przypada dzień św. Dymitra - poinformował w niedzielę proboszcz parafii greckokatolickiej w Komańczy w Bieszczadach ks. Andrzej Żuraw.
Kilkadziesiąt zniczy zapłonęło w dniu Wszystkich Świętych przed bramą kopalni "Wujek-Śląsk", gdzie półtora miesiąca temu po zapłonie i wybuchu metanu zginęło 20 górników. Tragedię upamiętniają też wieńce oraz górnicze i związkowe flagi.
Wiejskie cmentarze ewangelickie na Mazurach, charakterystyczne dla regionalnego krajobrazu, popadają w zapomnienie. Jak oceniają konserwatorzy i architekci krajobrazu, nekropolie wymagają uporządkowania i prac renowacyjnych, w przeciwnym razie grozi im zagłada.