- W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 2471 osób, ponad 144 tys. objęto kwarantanną, a 618 osób wyzdrowiało - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.
Decyzje o "luzowaniu" restrykcji dla gospodarki będą podejmowane w środę i czwartek; najpierw muszą jednak spłynąć dane po Świętach - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Muller. Jak dodał, jako pierwsze mają być zdejmowanie pewne ograniczenia dot. limitów osób w sklepach.
Złożono już prawie 640 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej - poinformowało PAP we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przedsiębiorcy najczęściej wnioskują o zwolnienie z opłacania składek ZUS i o świadczenie postojowe.
Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu przedstawi swoje rekomendacje w sprawie wyborów prezydenckich - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego stanowisko jest takie, że w sposób korespondencyjny można je bezpiecznie przeprowadzić.
Jak informuje IMGW, północno-wschodnia i wschodnia Europa oraz krańce południowo-zachodnie pozostają w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Wyspami Brytyjskimi i południem Europy są wyże. Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.
Pandemia koronawirusa w co dziesiątym Polaku budzi większy lęk o finanse niż o zdrowie, a blisko połowa rodaków kłopotów z budżetem domowym obawia się nie mniej niż zdrowotnych - wynika z badania na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Rząd twierdzi, że póki co dzięki tarczy udało się ochronić 250 tys. miejsc pracy. Zdaniem analityków epidemia wcale nie musi skończyć się dwucyfrowym bezrobociem - czytamy we wtorek w "Dzienniku Gazecie Prawnej".