Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o działalności leczniczej, której celem jest zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w szpitalach.
Skład Polski na ćwierćfinałowy mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Portugalią jest identyczny jak na spotkanie 1/8 finału ze Szwajcarią. W linii pomocy zagra m.in. Kamil Grosicki, a na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie Bartosz Kapustka.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w czwartek telefonicznie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem nt. stanu przygotowań do szczytu NATO, jego agendzie i merytorycznej treści poszczególnych sesji - poinformował PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Ewa Kopacz przegrała proces cywilny wytoczony za ubiegłoroczną okładkę "wSieci", która przedstawiała ówczesną premier jako islamską terrorystkę. To był głos w debacie publicznej i swoista karykatura polityki rządu - uznał sąd.
Do 5 lat więzienia i nawet 100 tys. zł kary.
Siatkarski mistrz świata Mariusz Wlazły wierzy w awans polskich piłkarzy do półfinału Euro 2016 i kolejne zwycięstwa na turnieju we Francji. "Mamy drużynę, która ma mentalność zwycięzców. Dąży do celu, pokazuje charakter i idzie po swoje" - powiedział PAP.
Badania naukowe krwawych wydarzeń kieleckich sprzed 70 lat nie zostały wyczerpane - uważa dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki, główny specjalista Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. W rozmowie z KAI zwraca też uwagę, że przy opisie pogromu kieleckiego można spotkać uproszczony pogląd o bierności Kościoła wobec problemu bezpieczeństwa społeczności żydowskich. Na początku lipca przypada 70. rocznica pogromu kieleckiego. W styczniu przyszłego roku Kielce będą gospodarzem ogólnopolskich obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
Nie był autorem igraszek słownych, był poetą myśli trudnej - pisał o Czesławie Miłoszu Leszek Kołakowski. 30 czerwca przypada 105. rocznica urodzin autora "Zniewolonego umysłu", "Rodzinnej Europy", "Traktatu moralnego", laureata literackiej nagrody Nobla z 1980 roku.
70 lat temu, 30 czerwca 1946 r., odbyło się tzw. referendum ludowe, którego uczestnicy odpowiadali na pytania dot. zniesienia Senatu, przeprowadzenia reformy rolnej i utrwalenia polskiej granicy zachodniej. Plebiscyt sfałszowany przez komunistów, świadczył o braku społecznego poparcia dla władz.
Do Radomia powrócił Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Ostry start pierwszego etapu miał miejsce obok pomnika upamiętniającego robotniczy protest z 25 czerwca 1976 r. - Radomska "Solidarność" cieszy się, że wyścig powrócił do Radomia, do miasta niezłomnego, które cały czas dążyło do wolności - mówi Krzysztof Kośla z NSZZ "Solidarność" Ziemia Radomska.