W sądzie w Dublinie rozpoczęła się sprawa nastolatki, która zaskarżyła Ministerstwo Zdrowia. Dziewczyna walczy o prawo dokonania aborcji w Wielkiej Brytanii - podała Rzeczpospolita.
Benedykt XVI przyjął na audiencji prywatnej byłego prezydenta Iranu, ajatollaha Mohammada Chatamiego. Irański gość spotkał się następnie z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył szef watykańskiej dyplomacji, abp Dominique Mamberti.
O położenie kresu przemocy w Iraku i wzięcie w obronę tamtejszych chrześcijan zaapelowali chaldejscy biskupi tego kraju.
Na znaczenie świadectwa Kościoła wobec zróżnicowania etnicznego i kulturowego wskazał Papież, spotykając się Międzynarodową Konferencją Episkopatu Świętych Cyryla i Metodego.
Benedykt XVI został zaproszony na Bałkany. Zaproszenie zostało wystosowane przez abp. Stanislava Hočevara. Został on przyjęty przez Papieża wraz z członkami Międzynarodowej Konferencji Episkopatu Świętych Cyryla i Metodego.
Arcybiskup Geraldo Lyrio Rocha został nowym przewodniczącym episkopatu Brazylii. Hierarcha ma 65 lat, a sakrę biskupią przyjął 23 lata temu. Od niedawna jest metropolitą Mariany.
Benedykt XVI przyjął też przewodniczącego Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec, bp. Wolfganga Hubera wraz z towarzyszącymi mu osobami.
„Polityka nie może być dla wierzących i Kościoła tematem tabu" - stwierdził kard. Philippe Barbarin. W przeddzień drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji udzielił on wywiadu tygodnikowi „Famille Chrétienne".
Problemom w relacjach państwo-Kościół poświęcone było spotkanie przewodniczących episkopatów i kardynałów z Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Węgier. Odbyło się ono w Pradze 2 i 3 maja z inicjatywy kard. Miloslava Vlka.
Na potęgę modlitwy w życiu każdego człowieka wskazał prezydent USA. George Bush wziął udział w obchodach 56. Ogólnokrajowego Dnia Modlitwy.