W świętym dla muzułmanów mieście Medynie w Arabii Saudyjskiej rozpoczęto pierwszą fazę budowy miasta pielgrzymów.
Służby medyczne Macedonii w sobotę wykluczyły ebolę jako przyczynę śmierci Brytyjczyka, który kilka dni wcześniej zgłosił się do szpitala z objawami typowymi dla zarażenia tym wirusem. Epidemia eboli w zachodniej Afryce zabiła dotychczas ponad 4 tysiące osób.
Ponad 20 tys. Kurdów wyszło w sobotę na ulice Duesseldorfu, domagając się od rządu Niemiec wywarcia presji na Turcję w celu skłonienia jej do udzielenia pomocy ich ziomkom walczącym w Kobane z dżihadystami z Państwa Islamskiego.
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko potwierdził w sobotę, że w przyszłym tygodniu spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wyraził przypuszczenie, że będą to trudne rozmowy. Przywódcy wybierają się na szczyt ASEM (Asia-Europe Meeting) we Włoszech.
W Pałacu Królewskim w Brukseli w sobotę zaprzysiężony został nowy centroprawicowy rząd, na czele którego stanął Charles Michel z frankofońskiego Ruchu Reformatorskiego (MR). Zakończył się trwający prawie pięć miesięcy okres politycznego impasu w Belgii.
Separatyści na wschodniej Ukrainie ogłosili w sobotę ciszę w walkach z siłami rządowymi. Premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że jeśli rozejm się utrzyma, rozpocznie się wycofywanie ciężkiej broni z linii frontu.
Branża czekoladowa obawia się, że wirus ebola dotrze do Wybrzeża Kości Słoniowej - największego producenta kakao na świecie. Oznaczać by to mogło nawet dwukrotny wzrost cen tego produktu, co z kolei pociągnie za sobą podwyżki cen czekoladowych słodyczy.
Islam przywrócił nam poczucie godności, po tym jak Francja nas upokorzyła - mówi francuski dżihadysta walczący w Syrii. Takich jak on francuskich obywateli, którzy zdecydowali się dołączyć do Państwa Islamskiego jest ponad 300, w tym prawie 20 proc. to kobiety
Choć zakończone porażką dla zwolenników niepodległości - wiele wskazuje na to, że szkockie referendum może stać się punktem zwrotnym w historii Wielkiej Brytanii.
W ostatnich latach rośnie liczba Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy m.in. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech - wynika z danych policji. Nowym zjawiskiem jest też wykorzystywanie ich przez grupy przestępcze do wyłudzenia świadczeń socjalnych.