Trwa misja krakowskiego Centrum Dokumentacji Zsyłek i Wypędzeń, prowadzona w Tanzanii. Celem jest renowacja polskiego cmentarza z lat 40-tych XX w., w Kidugali.
Podczas drugiego wieczoru festiwalu polskiej muzyki sakralnej „Joy and Devotion” w Londynie wystąpił światowej sławy chór Tenebrae. Dziś trzecia i ostatnia odsłona londyńskiego cyklu koncertów.
Po zaledwie 40-minutowej debacie portugalski parlament zatwierdził projekt ustawy o depenalizacji tzw. medycznego wspomagania śmierci, która legalizuje eutanazję. Poparli ją rządzący krajem socjaliści (PS) oraz mniejsze ugrupowania lewicowo-liberalne.
Blacha, kartony, koce i szmaty – to budulec, z którego powstają domy w beduińskiej wiosce na północy Strefy Gazy. Ludzie tu chorują, głodują, w zimie cierpią z powodu dotkliwego chłodu, a latem ze spiekoty, w deszczowe dni natomiast toną w błocie. W takich warunkach każda pomoc jest na wagę złota. A z pomocą przychodzi Caritas Polska.
Ministerstwo zdrowia Japonii zezwoli na podawanie "koktajlu przeciwciał" przeciw Covid-19 osobom wystawionym na ryzyko zakażenia koronawirusem, by zapobiegać poważnym objawom choroby - podała w piątek stacja NHK. Do tej pory stosowano go tylko u osób chorych.
Sposób, w jaki instytucje unijne wywierają presję na Polskę, jest skandaliczny - podkreślają słowackie osobistości życia publicznego w liście otwartym w obronie Polski. List opublikowano w piątek na portalu wPolityce.pl.
Do lat 60. XX wieku aż 90 procent kadry kierowniczej niemieckiej prokuratury federalnej w Karlsruhe stanowili byli członkowie nazistowskiej partii NSDAP - pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
W piątek po południu w Pradze ma dojść do spotkania minister klimatu i środowiska Anny Moskwy z jej czeskim odpowiednikiem Richardem Brabcem. Polska strona liczy, że podczas tej wizyty uda się osiągnąć ostateczne porozumienie ws. Turowa.