W ramach dążeń do uszczelnienia systemu socjalnego brytyjski rząd ogłosił w środę zamiar wprowadzenia zasady, że imigranci z państw Unii Europejskiej będą mieli dostęp do świadczeń społecznych dopiero po trzech miesiącach pracy z płacą co najmniej 150 funtów tygodniowo.
Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło w środę linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.
Majdan cały czas stabilny, choć pogoda coraz słabsza. Kropi deszcz, zimno. Jakby mniej ludzi. Przed chwilą ogłoszono rozejm - donosi z Kijowa nasz fotoreporter, Jakub Szymczuk
Oczekiwanego w nocy ze środy na czwartek szturmu Majdanu Niepodległości w Kijowie nie będzie. Władze i opozycja zawarły rozejm -
Relacja naszego fotoreportera, Jakuba Szymczuka z Majdanu.
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zwolnił w środę wieczorem ze stanowiska szefa sztabu generalnego sił zbrojnych generała Wołodymyra Zamanę - głosi dekret opublikowany na oficjalnej stronie internetowej administracji prezydenckiej.
Mężczyźni i kobiety, rodzice i młodzież, babcie i dziadkowie – Ukraińcy całymi rodzinami zrywają bruk w okolicach Majdanu i przygotowują koktajle Mołotowa. Kijów szykuje się na kolejny atak sił Berkutu – donosi fotoreporter „Gościa Niedzielnego”, Jakub Szymczuk.
Sieć społecznościowa wprowadza zmiany, w których gubią się nawet niektórzy aktywiści LGBT.
Hokeiści Finlandii awansowali do półfinału turnieju olimpijskiego w Soczi. W środę w meczu ćwierćfinałowym pokonali Rosję 3:1 (2:1, 1:0, 0:0). Wcześniej do czołowej czwórki zakwalifikowali się Szwedzi po wygranej ze Słoweńcami 5:0.
Początek ogólnokrajowej operacji antyterrorystycznej ogłosiła w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w związku z licznymi przypadkami zajmowania budynków instytucji państwowych, dokonywanych z bronią w ręku.