Starsza córka hiszpańskiego malarza Pabla Picassa Maya Widmaier Picasso przekazała do jego muzeum w Paryżu obraz oraz zeszyt z rysunkami artysty - poinformował w piątek jej prawnik. Na październik przewidziano ponowne otwarcie muzeum po renowacji.
77 lat więzienia - to kara nałożona 22 lipca ma mężczyznę schwytanego na kłusownictwie w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki. Oskarżony to Mandla Chauke, który został aresztowany w 2011 roku, po zarzutem zastrzelenia trzech młodych nosorożców.
Należąca do linii Swiftair i wyczarterowana przez Air Algerie maszyna MD-83, która uległa katastrofie w Mali, należała wcześniej do Realu Madryt.
MSW Ukrainy wszczęło śledztwa przeciwko liderowi rosyjskich komunistów Giennadijowi Ziuganowowi oraz szefowi Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimirowi Żyrinowskiemu - poinformował w piątek doradca szefa tego resortu Zorian Szkiriak.
Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey ocenił w czwartek, że rosyjskie wojsko najprawdopodobniej niechętnie uczestniczy w konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy.
Francja wysłała oddział wojska, aby zabezpieczył miejsce katastrofy samolotu algierskich linii Air Algerie, który rozbił się w czwartek w regionie Timbuktu w środkowym Mali - poinformowało w piątek biuro prezydenta Francois Hollande'a.
Prezydent Mali Ibrahim Boubacar Keita poinformował w czwartek, że wrak zaginionego samolotu algierskich linii Air Algerie został zlokalizowany na pustynnej północy kraju. Według francuskich władz samolot najprawdopodobniej się rozbił.
Prawie co czwarty Rosjanin myśli, że obywatele innych krajów boją się Rosji. Opinia ta jest szczególnie częsta wśród młodych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez związany z Kremlem ośrodek socjologiczny WCIOM na przełomie maja i czerwca.
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk podał się w czwartek wieczorem do dymisji w związku z ogłoszonym wcześniej tego samego dnia rozpadem koalicji rządowej. Szef rządu poinformował o swojej decyzji występując przed deputowanymi parlamentu.
Wciąż kruche wydają się szanse na przywrócenie pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej. Wprawdzie 23 lipca podpisano porozumienie o zawieszeniu broni, ale znaczna część przedstawicieli islamskiego ugrupowania Seleka wycofała się z obrad i zażądała podziału kraju na muzułmańską północ i chrześcijańskie południe. Budzi to poważne obawy co do wprowadzania w życie postanowień porozumienia, które miałyby zacząć obowiązywać w ciągu najbliższej doby.