Rząd przyjął projekt ustawy, która opisuje wydzielenie z Grupy PKP spółki PKP Polskie Linie Kolejowe; ma się też przyczynić do poprawy finansów samorządowej spółki Przewozy Regionalne oraz pomóc PKP S.A. uporać się z długiem - podało Centrum Informacyjne Rządu.
W warszawskim Teatrze Lalka trwają próby przed premierą spektaklu "Janosik. Naprawdę prawdziwa historia". Reżyser spektaklu Łukasz Kos umieścił akcję spektaklu w wesołym miasteczku - Janosikolandzie.
Dyrekcja przeciążonego Centrum Onkologii w Warszawie proponuje, by wrócić do rejonizacji, czyli leczenia pacjenta tam, gdzie jest zameldowany - pisze "Metro".
Rada Ministrów nie przyjęła we wtorek projektu założeń do ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. Jak powiedziała PAP minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak, rząd zajmie się projektem na następnym posiedzeniu.
W nowelizacji ustawy hazardowej nie będzie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych - zdecydował we wtorek rząd. Miały być do niego wpisywane strony internetowe zawierające zabronione prawem treści.
Co roku do malowniczo położonej francuskiej wioski Saintes-Maries-De-La-Mer przybywa wiele tysięcy Romów z całej Europy. W dniu 25 maja chcą oni oddać cześć swojej opiekunce, Sarze - informuje przewodnik „Pielgrzymki po Europie” Wydawnictwa Epelpol Entertainment.
Francja wraz z hiszpańską prezydencją zaproponowały we wtorek zwołanie szczytu eurogrupy m.in. w sprawie finansowej pomocy dla Grecji, tuż przed czwartkowo-piątkowym szczytem UE w Brukseli. Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy rozważa ten pomysł.
"Nasza wesoła Apokalipsa" - taki tytuł nosi wybór najważniejszych esejów Leszka Kołakowskiego dokonany przez Zbigniewa Mentzla zawierający takie teksty jak "Kapłan i błazen", "Sprawa polska" czy "Banał Pascala". Książka właśnie trafia do księgarń.
Policja z roku na rok odnotowuje coraz więcej przestępstw popełnianych za pośrednictwem mediów, w tym internetu. Z danych, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że w 2007 r. napłynęło do niej ok. 4 tys. zgłoszeń od poszkodowanych, rok później - 4,2 tys.
Po dwóch latach w Wilnie pojawiły się na nowo antypolskie pocztówki przyrównujące Józefa Piłsudskiego do Adolfa Hitlera i Józefa Stalina - ujawnia "Nasz Dziennik".