Ocenia się, że na tegoroczne święta wielkanocne może przybyć do Ziemi Świętej nawet 200 tys. pielgrzymów z całego świat, w tym ok. 40 proc. katolików i 60 proc. prawosławnych.
- W Polsce przy rozstaniu rodziców 96 proc. dzieci pozostaje przy matce. To dysproporcja, która nie powinna mieć miejsca. Mówią przecież o tym głośno sami prawnicy. Dlatego upominamy się w tym spektaklu o prawa ojców do wychowywania dzieci i do udziału w życiu swoich pociech - mówi reżyser Łukasz Witt-Michałowski.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych Michała Kamińskiego jako posła do Parlamentu Europejskiego. Według mediów miał on nie wpisywać do nich zegarka wartego ok. 37 tys. zł.
Wielopolska policja po 15 latach ujęła sprawcę napadu na kościół w Złotnikach - podał tvn24.pl.
Wichura zrywała dachy i łamała gałęzie drzew. Fatalna pogoda może się utrzymać do dzisiejszego wieczora.
Aż 13 tysięcy pielgrzymów z różnych stron Polski obejrzało spektakl o ostatnich godzinach życia Jezusa podczas czerwińskiego Misterium Męki Pańskiej. Spektakl grany był w każdy piątek, sobotę i niedzielę Wielkiego Postu.
Po świętach Wielkanocy, na najbliższym posiedzeniu 8-9 kwietnia Sejm rozpatrzy w pierwszym czytaniu rządowy projekt ustawy "o leczeniu niepłodności", który legalizuje przede wszystkim procedurę in vitro. W kontrze do projektu rządowego pod obrady wraca także projekt PIS "o zakazie zapłodnienia pozaustrojowego i manipulacji ludzką informacją genetyczną".
Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas” poparło blisko 1,8 miliona obywateli z 18 państw członkowskich UE. Domagali się oni zakazu przeznaczania przez Unię środków finansowych na działania prowadzące do niszczenia ludzi na prenatalnym etapie ich rozwoju. Komisja Europejska zignorowała tę inicjatywę, teraz zaś przesłała arogancką odpowiedź do Sądu UE.
Do przeżywania Triduum Sacrum nie tylko jako upamiętniania męki Pana, ale wejścia w tajemnicę zbawienia, aby ożywiały nas uczucia Chrystusa zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Jego katechezy wysłuchało na placu św. Piotra około 20 tys. wiernych.
Wobec okupacji przez Rosję części terytorium Ukrainy oświadczenia Polski i Rosji dot. ukraińskiej pamięci historycznej wpisywałyby się w ton rosyjskiej propagandy - napisał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz do szefowej rosyjskiej Rady Federacji.