Próby niedopuszczania do przestrzeni publicznej nauczania religii i jej symboli, narzucanie monopolu światopoglądu materialistycznego i związanych z nim programów wychowania seksualnego to jawne formy dyskryminacji chrześcijan.
Bolączki włoskiego społeczeństwa, takie jak zagrożenia dla przyszłości młodzieży i jej edukacji, we wprowadzeniu do trwających od 18 do 21 maja obrad plenarnych episkopatu Włoch podjął jego przewodniczący.
W roku 2015 wzrośnie liczba wyświęconych w USA kapłanów. Ma ich być blisko 600, a dokładniej 595. Będzie to prawie o stu więcej niż w roku ubiegłym.
Co roku jedna trzecia światowej produkcji spożywczej kończy na śmietniku. Gdyby udało się zapobiec marnotrawstwu żywności, na świecie nie byłoby problemów z głodem.
174 przedstawicieli Caritas z 85 krajów świata daje dziś usłyszeć na Expo 2015 głos ludzi wykluczonych. Wystawa Światowa w Mediolanie gości bowiem „Dzień Caritas”, w centrum którego stoi walka z głodem i światowym wykluczeniem.
Z homoseksualizmu można się wyleczyć – przypomniał szwajcarski biskup Jean-Marie Lovey. Ordynariusz diecezji Sion dał odważne świadectwo naturalnej, jak podkreślił, prawdzie o człowieku.
- Jezus przemówił do mnie słowami Ewangelii - opowiada Portugalczyk Gabriel Magalhães.
Ministrowie spraw zagranicznych państw Rady Europy przyjęli we wtorek protokół do konwencji o walce z terroryzmem, który m.in. zakazuje obywatelom krajów europejskich podróżowania za granicę w celu przyłączania się do dżihadystów.
Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, uchwaliła we wtorek ustawę pozwalającą władzom Rosji uznać zagraniczne i międzynarodowe organizacje pozarządowe, a także firmy, za niepożądane na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Przeprosili też za program Pospieszalskiego, którego emisję zawiesili.