Franciszek przybywa do Tajlandii 30 lat po wizycie Jana Pawła II.
Chrześcijanie w Turcji nie mają miejsca na modlitwę, a ich zabytkowe kościoły popadają w ruinę.
Przynajmniej w górach. W samych tatrach spadnie nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu.
W wyniku działań reżimu Daniela Ortegi w Nikaragui pogłębia się kryzys humanitarny.
W Etiopii miało miejsce krwawe rozgromienie antyrządowych zamieszek w regionie Oromia. Śmierć poniosło ponad 80 osób z Etiopskiego Kościoła Prawosławnego. W ubiegłą niedzielę na tę tragedię zareagował też papież Franciszek. W czasie południowego spotkania z wiernymi zapewnił o swej bliskości z tą wspólnotą i poprosił o modlitwę za ofiary przemocy.
Coraz większe kontrowersje budzą plany przeniesienia zakopiańskiej imprezy sylwestrowej w bezpośrednie sąsiedztwo parku narodowego.
W Sudanie Południowym nadal panuje dramatyczna sytuacja.
W Chinach ciągle łamane jest prawo do wolności religijnej. Chrześcijanie znajdują się wśród wspólnot, których szczególnie dotyka sinizacja religii.
Po wyborach prezydenckich, które mogły zostać sfałszowane, kraj jest ogarnięty protestami i znajduje się na skraju wojny domowej. "Sytuacja jest coraz trudniejsza, gdyż napięcie w społeczeństwie rośnie" - relacjonuje ks. Szymon Zurek, misjonarz z diecezji gliwickiej pracujący w Santa Cruz.
Uczczono pamięć zmarłych profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Akademicki Dzień Pamięci odbywa się zawsze 6 listopada, w rocznicę Sonderaktion Krakau.