Ukraina nie uznaje wyników tzw. referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji i uważa półwysep za swoje terytorium - oświadczył w poniedziałek szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk.
Sejm uchwalił m.in. granty dla rodziców wracających do pracy i dofinansowanie pensji 50-latków.
Już 1200 polskich misjonarzy zostało otoczonych opieką duchową. Pozostało ich nieco więcej niż 800 – informuje o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z prowadzących wielkopostną akcję „Misjonarz na Post”, po dziesięciu dniach od jej rozpoczęcia.
Niemiecki koncern RWE sprzeda swój dział wydobywczy funduszowi, którego głównymi udziałowcami są rosyjscy oligarchowie. W ten sposób w ich ręce trafią cztery polskie koncesje na poszukiwanie gazu.
Powiązany z Władimirem Putinem producent telewizyjny Antoni Korobkow-Zemlianskij zaprosił premiera Ukrainy do Smoleńska. – Bo jest mgła – dodał.
Niezwykły apostolat ks. Daniela Federspiela.
Wieczorem 16 marca, zaraz po zakończeniu uznanego przez UE za nielegalne referendum na Krymie odnaleźli się trzej duchowni greckokatoliccy o których zniknięciu alarmował wcześniej Departament Informacji Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UGKC).
Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow poinformował w poniedziałek, że podpisał dekret o częściowej mobilizacji i wyraził nadzieję, że parlament poprze jego decyzję, przyjmując ustawę w tej sprawie.
Podczas niedzielnego referendum ws. przyłączenia Krymu do Rosji, nieuznawanego przez władze ukraińskie, doszło do nieprawidłowości - informuje w poniedziałek organizacja społeczna Komitet Wyborców Ukrainy.
Za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,77 proc. uczestników niedzielnego referendum na półwyspie - oświadczył w poniedziałek szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. referendum Michaił Małyszew, podając ostateczne wyniki głosowania.