To był „upragniony sukces duszpasterski”

Podróż apostolska do Meksyku i na Kubę odniosła „upragniony sukces duszpasterski”. Należy mieć nadzieję, że obydwa narody dzięki jej owocom będą budowały przyszłość pokoju i braterstwa – tak Ojciec Święty podsumował swoją 23. wizytę zagraniczną.

Jednocześnie zachęcił uczestników dzisiejszej audiencji ogólnej do intensywnego przeżywania Triduum Paschalnego i życzył wszystkim świętej Wielkanocy. Na placu św. Piotra zgromadziło się ponad 11 tys. wiernych.

Papież przypomniał poszczególne etapy swej pielgrzymki, zaznaczając, że była ona adresowana do całej Ameryki Łacińskiej, której szereg krajów obchodzi dwieście lat niepodległości. Miała ona być skierowaną do wszystkich zachętą, „by razem żyli nadzieją i konkretnym zaangażowaniem we wspólnym dążeniu do lepszej przyszłości”.

Benedykt XVI podziękował władzom i episkopatom obydwu krajów, a także osobom zaangażowanym w przygotowanie wizyty. Szczególne słowa podziękowania skierował do osób, które witały go w obydwu krajach po drodze. W ich entuzjazmie dostrzegł wyraz pragnień młodych ludzi, którzy chcą żyć w pokoju, spokoju i zgodzie, w społeczeństwie bardziej sprawiedliwym i pojednanym.

Mówiąc o swej obecności na Kubie, Ojciec Święty stwierdził, że miała być ona zachętą, aby „otworzyć podwoje serca przed Tym, który jest źródłem nadziei i mocy, aby wzrastało dobro. Z tego względu żegnając Kubańczyków zachęciłem ich do ożywienia wiary ojców i budowania coraz lepszej przyszłości”.

Na zakończenie audiencji Benedykt XVI przypomniał, że wraz z Mszą św. Wieczerzy Pańskiej wkroczymy w Triduum Paschalne stanowiące punkt kulminacyjny całego roku liturgicznego. Ojciec Święty zachęcił do intensywnego przeżywania Triduum Paschalnego i złożył wszystkim życzenia „świętej Wielkanocy”.

Papież zwrócił się też do obecnych w Rzymie Polaków:

Wśród pielgrzymów z Polski biorących udział w dzisiejszej audiencji ogólnej znalazła się m.in. młodzież, która uczestniczy w międzynarodowym spotkaniu studentów, przedstawiciele Zakładu Aktywności Zawodowej ze Sztumu oraz studenci trzeciego roku teologii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

«« | « | 1 | » | »»
 • Singer
  06.04.2012 06:08
  Papiez jest takim czlowiekiem sukcesu-jak Midas,czego sie nie dotknie zamienia sie w zloto. Takie mozna odniesc wrazenie czytajac informacje zamieszczone na katolickich portalach.Negatywnych opinii "propaganda sukcesu" nie przepuszcza przez redakcyjne sito.
 • Savonarola
  09.04.2012 00:28
  Papiez odnosi same sukcesy.Moze zagra w naszej narodowej druzynie pilkarskiej na najblizszych mistrzostwach Europy-sukces gwarantowany!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  18°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  16°C Środa
  noc
  14°C Środa
  rano
  wiecej »