Kardynałowie na wakacjach - dokąd jeżdżą?

Najbliżsi współpracownicy Ojca Świętego najchętniej spędzają swoje urlopy w górach – twierdzą watykaniści portalu vaticaninsider. W obliczu kryzysu kardynałowie dokładają starań, aby ich wakacje były proste i skromne.

Watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone do 11 sierpnia będzie w Les Combes di Introd, w domu salezjanów (sam też jest salezjaninem). To właśnie w Les Combes w przeszłości część swych wakacji spędzali Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. W planach najbliższego współpracownika Ojca Świętego są wyprawy w Alpy, ale także odwiedziny różnych miejscowości tego mówiącego po francusku regionu Włoch.

Wielu kardynałów łączy powrót w strony rodzinne z wyprawami w góry. Czyni tak między innymi dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Angelo Sodano, który spędza swe wakacje w Rocca di Mezzo, w Abruzji oraz emerytowany prefekt Kongregacji ds. Biskupów, kard. Giovanni Battista Re – w Valcamonica koło Brescii.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko udał się wraz z kard. Salvatore De Giorgi do klasztoru sióstr w Santa Marinella w pobliżu Rzymu, zaś liczący 88 lat kard. Achille Silvestrini, przez lata odpowiedzialny za relacje Stolicy Apostolskiej z poszczególnymi państwami część swych wakacji spędza w Toblach (wł. Dobbiaco) – w niemieckojęzycznym regionie Górnej Adygi towarzysząc młodzieży z kierowanej przez niego fundacji Villa Nazareth.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  8°C Niedziela
  rano
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  6°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »