Entuzjazm za życiem w USA

Paul Ryan, katolik, kandydatem na wiceprezydenta. - Ameryka to idea. Nasze prawa pochodzą od Boga, nie od rządu! - mówi republikanin

Obrońcy życia entuzjastycznie przyjęli kandydaturę republikańskiego kandydata na wiceprezydenta Paula Ryana. 11 sierpnia w Norfolk Mitt Romney ogłosił, że 42-letni republikanin z Wisconsin, przewodniczący komisji ds. budżetu w Izbie Reprezentantów będzie kandydatem partii na wiceprezydenta.
„Ameryka jest czymś więcej niż miejscem; to idea. To jedyne państwo zbudowane na idei. Nasze prawa pochodzą z natury i od Boga, nie od rządu” – mówił po przyjęciu nominacji Ryan, który jest katolikiem i stanowczym obrońcą życia. Uchodzi także za wybitnego znawcę kwestii gospodarczych.
„Nie będziemy zastępować naszych założycielskich zasad. Będziemy je ponownie stosować” – dodał Ryan w swym przemówieniu.

Przewodnicząca organizacji pro-life Americans United for Life (AUL) Charmaine Yoest przypomniała, że Amerykę zbudowano „w oparciu o kluczowe przekonanie, że każda osoba ma prawo do życia, swobody i dążenia do szczęścia”. „Paul Ryan jest elokwentnym obrońcą życia” – dodała.

Maureen Ferguson i Ashley McGuire z Katolickiego Stowarzyszenia TCA podkreślili, że Ryan jest mądrym, poważnym katolikiem, nieugiętym w sprawach fundamentalnych zasad jak, obrona wolności religijnej, życia i tradycyjnego małżeństwa”.

Marjorie Dannenfelser, szefowa organizacji Susan B. Anthony List, podkreśla, że kolejny obok Romneya przywódca polityczny o poglądach pro-life wpływa mobilizująco na elektorat związany z obroną życia. Z kolei Carol Tobias z National Right to Life Committee (NRLC) zauważyła, że tandem Romney-Ryan jest gwarancją bezpieczeństwa dla „Ameryki i jej dzieci”.

W czasie 14-letniej pracy kongresmana, mający irlandzkie korzenie Ryan dał dowody przywiązania do wartości związanych z życiem najsłabszych. Głosował za tym, by potwierdzić, że życia zaczyna się od poczęcia, aby dzieci nienarodzone zyskały status, chroniący ich w ramach 14. poprawki do Konstytucji USA, aby zakazać tzw. aborcji przez częściowe urodzenie, by pozbawić aborcyjną organizację Planned Parenthood dotacji z budżetu państwa, oraz by wyeliminować aborcję z federalnych programów ubezpieczeniowych.

 


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
wiecej »