Po co komu teatr?

III Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?" rozpoczną się 4 października w Polkowicach (Dolnośląskie). W programie będzie można zobaczyć monodramy i spektakle w gwiazdorskich obsadach.

Jak poinformowała PAP Agnieszka Błaszczyk z Polkowickiego Centrum Animacji, festiwal potrwa do 17 października, a jego program jest bardzo urozmaicony. "W trakcie jego trwania będzie można zobaczyć różne spektakle od komedii z udziałem telewizyjnych i filmowych gwiazd, po monodram lalkowy Agaty Kucińskiej, jedno z najlepszych przedstawień sezonu 2010/2011" - mówiła Błaszczyk.

Dodała, że podczas festiwalu nie zabraknie także bardzo lubianego przez publiczność szczecińskiego Teatru Polskiego, który niedawno zainaugurował nowy sezon artystyczny w Polkowicach. "Z kolei Adam Opatowicz wraz ze swoim zespołem zaprezentuje podczas festiwalu muzyczny spektakl +Pornograf+ z piosenkami Georgesa Brassensa, który w swych dowcipnych, ale też bardzo rubasznych i frywolnych piosenkach, opisywał codzienne życie, od ulicy do alkowy" - mówiła Błaszczyk.

Agata Kucińska z Teatru Ad Spectatores pokaże w Polkowicach wielokrotnie nagradzany monodram lalkowy "Żywoty świętych osiedlowych", będący adaptacją powieści Lidii Amejko.

"Komediowy żywioł na polkowicką scenę wniosą artyści z Teatru TM w Warszawie: Agnieszka Sitek, Cezary Morawski i Tomasz Mędrzak. W sztuce +Kibice+, napisanej przez wielkiego fana piłki nożnej Elina Rachnewa, bułgarskiego reżysera, poetę i dramatopisarza, z przymrużeniem oka przedstawią codzienność dwóch mężczyzn, dla których mecz ukochanej drużyny, to najważniejsza rzecz na świecie" - mówiła Błaszczyk.

O życiu odesskich rzezimieszków natomiast opowie w swym recitalu Lech Dyblik, aktor znany z takich filmów jak "Róża" i "Dom zły".

Teatr Nowy z Krakowa przywiezie do Polkowic spektakl "Lęki poranne" z rolą Edwarda Linde-Lubaszenki, kreującego w przedstawieniu postać starzejącego się alkoholika.

Festiwal zwieńczy charyzmatyczna Krystyna Podleska, pamiętna Ola z kultowego "Misia" Stanisława Barei, która wystąpi w wyreżyserowanym przez Jerzego Gruzę monodramie "Mój boski rozwód".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  15°C Sobota
  wieczór
  14°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  16°C Niedziela
  dzień
  wiecej »