Obchodzimy dziś (11 listopada) IV-y Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizowany jest on przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
W tym roku tematem wiodącym jest Egipt, kraj zamieszkały przede wszystkim przez wyznawców islamu. Mówi ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan przyznaje, że sytuacja chrześcijan w Egipcie jest bardzo dramatyczna.
Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje do wiernych w Polsce zarówno o modlitwę, jak i ofiarność materialną na rzecz chrześcijan w Egipcie. Prócz tego - z racji iż rocznie ponad 600 tys. Polaków odwiedza Egipt - organizacja prosi, by na miejscu nie zapominać o tamtejszych chrześcijanach, starając się w miarę możliwości odwiedzać chrześcijańskie świątynie.
PAP/Grzegorz Jakubowski Od lewej: Prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan - Maciej Wikosz, biskup Kyrillos Kamal William Samaanz - Metropolita Asjutu (Egipt), Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Chrześcijan w Potrzebie - ksiądz Waldemar Cisło
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.