Obchodzimy dziś (11 listopada) IV-y Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizowany jest on przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
W tym roku tematem wiodącym jest Egipt, kraj zamieszkały przede wszystkim przez wyznawców islamu. Mówi ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan przyznaje, że sytuacja chrześcijan w Egipcie jest bardzo dramatyczna.
Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje do wiernych w Polsce zarówno o modlitwę, jak i ofiarność materialną na rzecz chrześcijan w Egipcie. Prócz tego - z racji iż rocznie ponad 600 tys. Polaków odwiedza Egipt - organizacja prosi, by na miejscu nie zapominać o tamtejszych chrześcijanach, starając się w miarę możliwości odwiedzać chrześcijańskie świątynie.
PAP/Grzegorz Jakubowski
Od lewej: Prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan - Maciej Wikosz, biskup Kyrillos Kamal William Samaanz - Metropolita Asjutu (Egipt), Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Chrześcijan w Potrzebie - ksiądz Waldemar Cisło
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.