30 listopada 1872 roku na krykietowym boisku Hamilton Crescent w Glasgow odbył się pierwszy oficjalny międzypaństwowy mecz piłki nożnej. Zagrały w nim reprezentacje Szkocji i Anglii. W obecności czterech tysięcy widzów padł remis 0:0.
Historyczną premierę poprzedziło pięć nieoficjalnych potyczek Anglików i Szkotów, rozegranych w Londynie między marcem 1870 a lutym 1872 roku. Za ich organizacją stał sekretarz angielskiej federacji piłkarskiej (The Football Association) Charles Alcock, który sam wystąpił w nich jako napastnik.
W londyńskich meczach grali jednak wyłącznie piłkarze klubów angielskich. W związku z tym Alcock napisał do gazet w Glasgow i Edynburgu, rzucając wyzwanie, aby północny sąsiad wystawił do meczu z Anglią najsilniejszą drużynę, w której graliby również zawodnicy ze Szkocji. Rękawicę podjął klub Queen's Park z Glasgow (szkocka federacja wówczas nie istniała) i nic już nie stało na przeszkodzie, aby pierwszy międzypaństwowy mecz doszedł do skutku.
Szkoci, wszyscy z zespołu Queen's Park, wybiegli na boisko w granatowych koszulkach, zaś Anglicy - w białych (tym barwom obie reprezentacje pozostają wierne do dziś). W pierwszej połowie przewagę uzyskali gospodarze, mający w składzie dwóch obrońców, dwóch pomocników oraz sześciu napastników. Po przerwie zaczęli przeważać Anglicy, grający jeszcze bardziej ofensywnym systemem 1-1-8. Publiczność goli jednak nie zobaczyła.
W marcu następnego roku w Londynie rozegrano rewanż zakończony zwycięstwem Anglików 4:2. Tradycja corocznych angielsko-szkockich spotkań trwała praktycznie do 1989 roku (ze 110 meczów piłkarze Albionu wygrali 45, Szkoci - 41 i odnotowano 24 remisy).
Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegrała 18 grudnia 1921 roku w Budapeszcie z Węgrami (0:1).
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.