Sylwester pod chmurką?

Mieszkańcy wielu miast Polski będą bawić się w Sylwestra na plenerowych imprezach. Tak będzie m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku.

Warszawiacy, wzorem poprzednich lat, Nowy Rok przywitają na placu Konstytucji. Zabawa rozpocznie się o godz. 20 i potrwa blisko 6 godzin. Najbardziej znane dyskotekowe hity lat 70., 80., 90. oraz współczesne przeboje zaśpiewają we własnych interpretacjach m.in.: Zakopower, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, De Mono, Kora, Oddział Zamknięty, Feel, Afromental, Ewa Farna, Big Cyc oraz gość specjalny - ukraińska grupa Mirami. Transmisję będzie można obejrzeć w telewizji Polsat i Polsat 2.

Na wrocławskim rynku odbędzie się koncert organizowany z telewizyjną Dwójką. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem "60 przebojów - 60 lat TVP". Wśród wykonawców będą: Maryla Rodowicz, Kayah, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank, Ireneusz Dudek, Kuba Badach i Jerzy Połomski. Na scenie nie zabraknie muzycznych evergreenów oraz "zaskakujących pokoleniowych duetów". Lady Pank sylwestrowym koncertem zwieńczy 30-lecie działalności artystycznej. Impreza rozpocznie się o godz. 20 i potrwa do godz. 1.30.

W Gdańsku zabawa tradycyjnie odbędzie się na Targu Węglowym. Na scenie wystąpi zwycięzca drugiej edycji programu telewizyjnego "X Factor" Dawid Podsiadło, a po nim gwiazda wieczoru - Sylwia Grzeszczak. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Pokazem fajerwerków Nowy Rok powita także Sopot; zabawa sylwestrowa w tym mieście odbędzie się na lodowisku przy molo. Gdynia zaprasza mieszkańców na Skwer Kościuszki, gdzie wystąpi m.in. zespół Czerwone Gitary z Jerzym Skrzypczykiem i Jerzym Koselą. Także tu o północy zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

W Krakowie podczas sylwestra na Rynku Głównym wystąpią znani i lubiani krakowscy artyści oraz zagraniczni twórcy związani z tym miastem. Koncert będzie nosił tytuł "Krakowska Wieża Babel" - organizatorzy chcą podkreślić, że Kraków to nie tylko symbol historii i tradycji, ale również miasto tolerancji i gościnności.

Na scenie pod Wieżą Ratuszową zaprezentują się m.in.: Andrzej Sikorowski i grupa Pod Budą, Jan Wojdak z zespołem Wawele, Maja Sikorowska i zespół Kroke, Joanna Słowińska, Wojtek Fedkowicz, zespół Kulturka.

Łodzianie Nowy Rok przywitają na Placu Dąbrowskiego. Głównym punktem miejskiego sylwestra ma być spektakl "Łódź Loves Mondays - Sylwester 2012" - show muzyczne i taneczne, wzbogacone o pokazy laserowe i multimedialne. Zaplanowano też pokaz sztucznych ogni. Mieszkańcy Łodzi będą bawić się przy największych przebojach 2012 roku. Półtoragodzinną transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Łódź.

Jedna z największych plenerowych imprez w woj. śląskim odbędzie się przed katowickim Spodkiem. Wystąpią tu m.in. Golec u'Orkiestra, Varius Manx, K.A.S.A. i Golden Life. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Shaun Baker z wokalistką Jessicą Jean. O północy zaplanowano pokaz sztucznych ogni. Bezpośrednią relację z koncertu będzie można oglądać w Telewizji Katowice, TVP Info oraz TVP Polonia.

Mieszkańcy Częstochowy i okolic będą witać Nowy Rok na Placu Biegańskiego w centrum miasta. Dla uczestników zabawy przygotowano show z polskimi i zagranicznymi przebojami pop, dance i rocka oraz pokaz pirotechniczny, a w finale występ Urszuli z zespołem.

W Gliwicach płyta Placu Krakowskiego zostanie zamieniona w parkiet taneczny. Atrakcją będą laserowe iluminacje oraz "szperacze" oświetlające niebo i wskazujące miejsce imprezy. Do tańca będą przygrywać specjaliści od elektronicznej muzyki klubowej - gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Mayday. Będzie też multimedialna animacja, wyświetlona na budynku rektoratu Politechniki Śląskiej.

W Olsztynie zabawa sylwestrowa odbędzie się na placu Dunikowskiego. Didżeje zaczną grać o godz. 22, zaplanowano też koncert grupy Brenda Walsh. Miejski sylwester ma potrwać ok. czterech godzin. O północy odbędzie się pokaz fajerwerków.

Gwiazdą sylwestrowego koncertu na lubelskim Placu Litewskim będzie Budka Suflera, która swój półtoragodzinny występ rozpocznie kilka minut po północy, po pokazie sztucznych ogni. Wcześniej zagra lubelska grupa bluesowa Teksasy oraz zespół Bracia. Na czas koncertu plac zostanie ogrodzony. Władze miasta spodziewają się około 8-10 tys. uczestników zabawy.

Zabawa na rzeszowskim Rynku odbędzie się pod hasłem "Rzeszów Wita Nowy Rock". Jej gwiazdą będzie zespół IRA, który wystąpi z jubileuszowym programem koncertowym, przygotowanym z okazji 25 lat pracy artystycznej. Imprezę rozpocznie koncert rzeszowskiej grupy Rockaway. W programie miejskiego sylwestra jest też występ Marcina Sułka z zespołem Brown. Koncerty muzyczne przeplatane będą pokazami z rodzaju fire show w wykonaniu grupy Lumen Noctis, która znalazła się w finale w telewizyjnego programu "Mam Talent".

W Białymstoku sylwester tradycyjnie odbędzie się na Rynku Kościuszki. Główną częścią wieczoru będzie koncert Patricii Kazadi - piosenkarki i prezenterki telewizyjnej. Przewidziano też pokaz sztucznych ogni. Organizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Kultury.

W Szczecinie zabawa organizowana jest pod hasłem "Sylwester w rytmie samby". Gościem specjalnym będzie Jose Torres. Impreza odbędzie się na Jasnych Błoniach o godz. 22. Atrakcją będzie znajdująca się nieopodal sceny "Gorąca wyspa" - z podgrzewanym piaskiem i palmami, gdzie będzie można się ogrzać, zrobić sobie zdjęcie i poczuć prawdziwą południowoamerykańską atmosferę. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Poznaniacy będą bawić się na placu Wolności z zespołami Wilki i Kombii. Impreza rozpocznie się od 17 programem artystycznym dla dzieci. Gwiazdy wystąpią po godzinie 21.45. Po koncercie zaplanowano dyskotekę pod gwiazdami, która przewidziana jest do godz. 3 w nocy.

Impreza w Opolu odbędzie się na rynku przed ratuszem. Zacznie się o godz. 22, a zakończy pół godziny po północy. Gwiazdą wieczoru będzie duet Wet Fingers, czyli DJ Adamus i DJ Mafia Mike. DJ Adamus w rozmowie z PAP zapewnił, że na opolskiego Sylwestra duet przygotuje specjalne show, w którym coś dla siebie znajdą młodsi i starsi uczestnicy wieczoru. O północy ma rozpocząć się pokaz sztucznych ogni.

Mieszkańcy Torunia będą mogli od godz. 22 bawić się na Rynku Staromiejskim, gdzie stanie dziesięciometrowa stalowa konstrukcja, na której będą wyświetlane wielkoformatowe wizualizacje. Tym razem zabawa odbędzie się tylko przy muzyce odtwarzanej z płyt, wybranej przez dziennikarza muzycznego Hirka Wronę oraz DJ Martineza z Radia Gra.

Władze Bydgoszczy, tłumacząc się trudną sytuacją finansową, zrezygnowały w tym roku z organizacji plenerowej imprezy sylwestrowej dla mieszkańców. Jedyną atrakcją ma być kilkuminutowy pokaz fajerwerków o północy, którego scenerią będzie budowa nowej Trasy Uniwersyteckiej i mostu im. Lecha Kaczyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
wiecej »