Rosjanin Gerard Depardieu

Putin specjalnym dekretem przyznał rosyjskie obywatelstwo aktorowi, który ucieka przed podatkami dla bogaczy.

Gerard Depardieu (63 l.) znany m.in. z ról w takich filmach jak "Danton", "Człowiek w żelaznej masce" oraz serii o przygodach Asterixa, wywołał burzę swoją decyzją o opuszczeniu Francji i zrzeczeniu się francuskiego obywatelstwa. Powodem tych zmian jest ogromny, 75 proc. podatek, jaki na garstkę najbogatszych Francuzów nałożyła administracja socjalistycznego prezydenta Francois Hollande'a. Nowy podatek obejmie około 1500 najbogatszych obywateli Francji i nie wniesie znaczących kwot w skali budżetu.

Należący do najlepiej opłacanych francuskich aktorów Depardieu od niedawna jest zameldowany w belgijskiej wiosce Nechin tuż przy granicy z Francją. Wcześniej powiedział, że zamierza oddać paszport francuski i rozważa przyjęcie obywatelstwa belgijskiego.

Po tej deklaracji aktora błyskawicznie zareagował Putin, oświadczając, że jeśli tylko Depardieu wyrazi taką chęć, to otrzyma obywatelstwo rosyjskie. Tak się najwyraźniej stało, gdyż  w czwartek rosyjska agencja ITAR-TASS poinformowała, że Putin podpisał specjalny  dekret o przyznaniu obywatelstwa Depardieu. Tekst dekretu zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Federacji Rosyjskiej.

A Wy jak uważacie? Cz zmiana obywatelstwa w celu ucieczki przed ogromnymi podatkami jest moralnie uzasadniona? Piszcie komentarze, głosujcie w naszej SONDZIE.

Przeczytaj komentarz:

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Kostek
  03.01.2013 15:20
  Bardzo żle postąpił. Podatki powinny być jak największe. Przecież władza wie lepiej co z naszą kasą zrobić. Zabraknie jej na promocję homosiów i UE się rozpadnie.
 • Michał
  03.01.2013 15:59
  Cóż lepiej ukraść czy wejść w lukę w prawie i wziąć pieniążki? Sęk w tym że i to i to kradzież...
 • kalinka
  03.01.2013 19:24
  temat i problem dość wydumany szczególnie jak na polską perspektywę, GN zaczyna żyć newsami kopiowanymi z mainstreamu, ale w złym znaczeniu tego słowa; może lepiej zająć się historiami z serii palikot - kupił Polmos po promocyjnej cenie, następnie zarejestrował spółkę w Luksemburgu czy innym Cyprze, nie płacił podatków w Polsce, następnie sprzedał Polmos grubo ponad cenę zakupu zagranicznemu funduszowi znów nie płacąc danin państwowych od transakcji, ani nawet podatku Belki od zgromadzonego po sprzedaży kapitału, następnie wykorzystuje swój "wizerunek" w partii niby lewicowej chociaż interes życia ukręcił na wyprowadzaniu majątku narodowego
 • student MIM
  03.01.2013 20:23
  Zmiana obywatelstwa jest w tym przypadku uzasadniona. Ale zmienienie go na rosyjskie i wspieranie posttotalitarnego reżimu jest już moralnie naganne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  13°C Piątek
  rano
  16°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  wiecej »