„Jeśli prawdą jest, że największym kryzysem naszych czasów jest kryzys Boga, czy też zapomnienie o Nim i wyparcie Go z codziennego życia, to żydzi i chrześcijanie są szczególnie wezwani dzisiaj, by uobecniać Boga we wszelkich okolicznościach, by mówić o Nim i głosić Jego naukę dla pokojowego i radosnego współistnienia ludzi”.
Te słowa znajdujemy na łamach L’Osservatore Romano w związku z obchodzonym przez Kościół w wielu krajach Dniem Judaizmu. Autorem artykułu jest ks. Norbert Hoffman, sekretarz watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, który dokonuje podsumowania dialogu z żydami w ostatnim czasie.
Niemiecki salezjanin zwraca uwagę, że do współpracy skłania żydów i chrześcijan coraz bardziej agresywny ateizm polityczny naszych czasów. Jako przykład podał ostatnią dyskusję w Niemczech na temat obrzezania, gdzie nie tylko żydzi i muzułmanie, ale także wyznawcy Chrystusa, wystąpili wspólnie. Skutkiem tego była zmiana decyzji sądu w Kolonii, który pierwotnie zabronił tej tradycyjnej praktyki.
„Owocem dialogu jest zatem także móc liczyć na wiarygodnego partnera, gdy własne tradycje religijne są wystawiane na szwank w społeczeństwie” – pisze ks. Hoffman dodając: „Przykład Niemiec ukazuje, jak ważne jest wzajemne wsparcie żydów i chrześcijan w konkretnych problemowych sytuacjach”.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.