![][1]Programy i artykuły w największych polskich mediach na temat nauczania papieskiego, wydana w półmilionowym nakładzie wkładka do gazet katolickich, oraz sesja z udziałem m.in. Joaquina Navarro-Vallsa i George’a Weigela – to tylko niektóre wydarzenia zaplanowanego na 14 października Dnia Papieskiego. Przedstawiciele najważniejszych mediów katolickich spotkali [1]: zdjecia/papa01.gif
Programy i artykuły w największych polskich mediach na temat nauczania papieskiego, wydana w półmilionowym nakładzie wkładka do gazet katolickich, oraz sesja z udziałem m.in. Joaquina Navarro-Vallsa i George’a Weigela – to tylko niektóre wydarzenia zaplanowanego na 14 października Dnia Papieskiego. Przedstawiciele najważniejszych mediów katolickich spotkali się 23 sierpnia w Warszawie, żeby dyskutować, jak w tym dniu przybliżyć Polakom postać Jana Pawła II.
– Kochamy Papieża, kiedy jest wśród nas, ale kiedy wyjeżdża, żyjemy tak, jak żyliśmy – stwierdził bp Jan Chrapek, szef komitetu programowego Dnia Papieskiego. Jak wyjaśnił, święto ma służyć poznaniu papieskiego nauczania i refleksji nad nim. – Wszyscy musimy zrobić sobie rachunek sumienia, co zrobiliśmy z tym pontyfikatem – stwierdził prezes KAI Marcin Przeciszewski. Podkreślił, że Dzień Papieski ma być wielką, ogólnonarodową akcją, w którą włączą się media katolickie i świeckie. – To powinien być dzień, kiedy o Papieżu można usłyszeć wszędzie – nie tylko w kościele, ale i w kawiarni.
Dzień Papieski rozpocznie się już 13 października sesją “Jan Paweł II – pontyfikat przełomów”. O nauczaniu papieskim będą dyskutować prawdopodobnie m.in. Joaquin Navarro-Valls, rzecznik Stolicy Apostolskiej, autor bestsellerowej biografii Papieża George Weigel, dominikanie Maciej Zięba i Jacek Salij, i ks. Adam Boniecki. Tego samego dnia wieczorem na Zamku Królewskim zostaną wręczone nagrody TOTUS Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Na 14 października zaplanowane są programy radiowe i telewizyjne oraz publikacje prasowe, a także zbiórka pieniędzy na stypendia Fundacji, odbywająca się pod hasłem “Dzielmy się miłością” oraz wręczenie nagród Fundacji TOTUS. Zbiórkę na ulicach i pod kościołami będzie prowadzić ok. 50 tys. wolontariuszy – swoją pomoc zapewniła Akcja Katolicka, harcerze z ZHR, ZHP i Zawiszacy. W wielu miastach Polski odbędą się także koncerty i imprezy plenerowe.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.