Wyślij kartkę do Papieża z... Łagiewnik

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach 31 sierpnia odbywa się akcja “Wyślij Ojcu Świętemu pocztówkę z Sanktuarium na zakończenie wakacji”. Przez cały dzień na terenie sanktuarium można kupić okolicznościową kartkę pocztową i wysłać do Jana Pawła II pozdrowienia. Akcję zorganizowano z okazji rozbudowy sanktuarium. Organizatorzy zapewniają pomoc przy wypełnianiu kartek, ich naty

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach 31 sierpnia odbywa się akcja “Wyślij Ojcu Świętemu pocztówkę z Sanktuarium na zakończenie wakacji”. Przez cały dzień na terenie sanktuarium można kupić okolicznościową kartkę pocztową i wysłać do Jana Pawła II pozdrowienia. Akcję zorganizowano z okazji rozbudowy sanktuarium. Organizatorzy zapewniają pomoc przy wypełnianiu kartek, ich natychmiastową wysyłkę a nawet specjalny stempel z adresem do Ojca Świętego.

Po raz pierwszy w historii klasztoru sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na terenie sanktuarium odbędzie się koncert młodzieżowych zespołów muzyki chrześcijańskiej. Wystąpią Jacek Dewódzki i Tomek Kamiński. S. Elżbieta Siepak, przewodnicząca Stowarzyszenia Faustinum uważa, że to dobry sposób głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu młodemu pokoleniu. “Młodzież potrzebuje nowych form głoszenia prawdy o Jezusie Miłosiernym. Będziemy ją głośno wyrażali podczas koncertów muzycznych” – zapewnia. W programie znalazł się także wspólny posiłek korespondentów Jana Pawła II, którzy zostaną poczęstowani wojskową grochówką.

Najważniejszym punktem dnia będzie jednak Msza św. przy ołtarzu polowym na terenie łagiewnickiego sanktuarium. Odprawi ją kard. Franciszek Macharski. Podczas Mszy św. w procesji z darami zostanie złożony znaczek, który Poczta Polska wprowadzi również 31 sierpnia. “Chcemy pokazać Ojcu Świętemu, że jesteśmy i pamiętamy o nim zwłaszcza w miejscu, które nazwał stolicą kultu Miłosierdzia Bożego” – podkreśla bp Kazimierz Nycz. Na znaczku pocztowym widnieje projekt bazyliki Miłosierdzia Bożego zaprezentowany Janowi Pawłowi II podczas jego wizyty w łagiewnickim sanktuarium w czerwcu 1997 roku. Znaczek zostanie wprowadzony do obiegu w nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Okolicznościowe karty pocztowe z nowym znaczkiem oznaczane będą specjalnym stemplem z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

Organizatorami akcji są Fundacja Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Poczta Polska.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
15°C Niedziela
noc
12°C Niedziela
rano
13°C Niedziela
dzień
14°C Niedziela
wieczór
wiecej »