"Żona" abpa Milingo pójdzie do klasztoru?

![][1]Sprawa arcybiskupa Emmanuela Milingo jest już chyba zakończona. Dwa dni po spotkaniu z emerytowanym arcypasterzem Lusaki poślubiona przez niego w końcu maja w sekcie Moona koreańska lekarka Maria Sung postanowiła opuścić Rzym i wrócić do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła się cała historia. [1]: zdjecia/milingowie1.gif

Sprawa arcybiskupa Emmanuela Milingo jest już chyba zakończona. Dwa dni po spotkaniu z emerytowanym arcypasterzem Lusaki poślubiona przez niego w końcu maja w sekcie Moona koreańska lekarka Maria Sung postanowiła opuścić Rzym i wrócić do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła się cała historia.

W czasie pożegnalnego spotkania z prasą zapowiedziała, że nosi się z myślą o wstąpieniu do klasztoru, nie podała jednak żadnych szczegółów. Ujawniła tylko, że namawiał ją do tego zambijski arcybiskup. Nas pewno nie wyjdzie za mąż, bo – jak twierdzi – Milingo był “mężczyzną jej życia”. Maria zwróciła mu krzyż, Pismo Święte, szaty liturgiczne, które pozostawił w Ameryce.

Jednocześnie cała uwaga obserwatorów skupiła się znowu na arcybiskupie, nazwanym “synem marnotrawnym” i na Papieżu. Vittorio Messori na łamach “Corriere della Sera” zwraca uwagę, że Jan Paweł II, “przyjmując go i obejmując, nie dyskutował z nim o teologii, lecz podniósłszy drżącą rękę nakazał mu: »W imię Jezusa wróć do Jego Kościoła«”. “Ktoś z otoczenia Milingo powiedział mi, że dla arcybiskupa-egzorcysty – słowa Papieża były jego »osobistym egzorcyzmem«” – stwierdził włoski pisarz katolicki.

Messori zastanawia się nad przyszłością arcybiskupa i przypomina, że podlega on w tym momencie Kongregacji Biskupów. Może mu ona nakazać obecnie pokutę za “ciężkie zgorszenie” i “grzech publiczny”, polegającą na zakazie publicznego odprawiania Mszy św. i kontaktowania się z wiernymi. Potwierdzeniem przewidywań publicysty jest dla obserwatorów dzisiejsza audiencja papieska w Castel Gandolfo prefekta tej kongregacji, włoskiego kardynała Giovanniego Battisty Re.

Również watykanista “Corriere della Sera” Luigi Accattoli, pisząc o Milingo, wspomina o Papieżu. Jego zdaniem sprawa arcybiskupa-egzorcysty zakończyłaby się inaczej, gdyby zajęła się nią znowu Kuria. “Bez nietypowej inicjatywy Jana Pawła II Kuria prawdopodobnie nie byłaby w stanie nawet nawiązać kontaktu z biskupem-zbiegiem, a tym bardziej nie zdołałaby go »wybawić« z objęć Moona i Marii Sung” – napisał Accattoli. Przypomniał, że Kuria od 20 lat nie mogła sobie poradzić z abp Milingo, a wszystkie nakładane na niego kary i zapowiadane sankcje okazały się nieskuteczne. “Gdyby postąpiono zgodnie z protokołem Kurii – bez inicjatywy Papieża – Milingo nie uniknąłby ekskomuniki”, konkluduje publicysta mediolańskiego dziennika.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
14°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
13°C Poniedziałek
dzień
13°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »