Pierwsze reakcje Stolicy Apostolskiej na wiadomość o udanej próbie sklonowania człowieka są powściągliwe. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oświadczyli, że czekają na jej naukowe potwierdzenie. Arcybiskup Tarcisio Bertone sekretarz Kongregacji Nauki Wiary oznajmił, że z oficjalnym komentarzem Watykan wstrzyma się do czasu otrzymania - jak się wyraził - "naukowej weryfikacji" doniesień ze S
Pierwsze reakcje Stolicy Apostolskiej na wiadomość o udanej próbie sklonowania człowieka są powściągliwe. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oświadczyli, że czekają na jej naukowe potwierdzenie.
Arcybiskup Tarcisio Bertone sekretarz Kongregacji Nauki Wiary oznajmił, że z oficjalnym komentarzem Watykan wstrzyma się do czasu otrzymania - jak się wyraził - "naukowej weryfikacji" doniesień ze Stanów Zjednoczonych. Przypomniał jednocześnie, że Kościół akceptuje uzyskiwanie komórek macierzystych nie z embrionów, lecz od osób dorosłych.
Znacznie ostrzej wypowiedział się na ten temat arcybiskup Javier Lozano Barragan, przewodniczący Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia. "Jeżeli mamy rzeczywiście do czynienia z klonowaniem człowieka w celach terapeutycznych, to przypomina to warsztat samochodowy z częściami zamiennymi", zauważył meksykański hierarcha. Po czym dodał, że Kościół nigdy się na to nie zgodzi, gdyż jest to "całkowicie sprzeczne z godnością osoby i życia ludzkiego". "Pochwalamy to wszystko, co tworzy człowieka, odrzucamy to, co go niszczy", podkreślił arcybiskup Lozano
Barragan.
W prywatnej firmie biotechnologicznej w USA zostały po raz pierwszy w dziejach sklonowane ludzkie zarodki, by uzyskać z nich komórki macierzyste.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.