Pierwsze reakcje Stolicy Apostolskiej na wiadomość o udanej próbie sklonowania człowieka są powściągliwe. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oświadczyli, że czekają na jej naukowe potwierdzenie. Arcybiskup Tarcisio Bertone sekretarz Kongregacji Nauki Wiary oznajmił, że z oficjalnym komentarzem Watykan wstrzyma się do czasu otrzymania - jak się wyraził - "naukowej weryfikacji" doniesień ze S
Pierwsze reakcje Stolicy Apostolskiej na wiadomość o udanej próbie sklonowania człowieka są powściągliwe. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej oświadczyli, że czekają na jej naukowe potwierdzenie.
Arcybiskup Tarcisio Bertone sekretarz Kongregacji Nauki Wiary oznajmił, że z oficjalnym komentarzem Watykan wstrzyma się do czasu otrzymania - jak się wyraził - "naukowej weryfikacji" doniesień ze Stanów Zjednoczonych. Przypomniał jednocześnie, że Kościół akceptuje uzyskiwanie komórek macierzystych nie z embrionów, lecz od osób dorosłych.
Znacznie ostrzej wypowiedział się na ten temat arcybiskup Javier Lozano Barragan, przewodniczący Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia. "Jeżeli mamy rzeczywiście do czynienia z klonowaniem człowieka w celach terapeutycznych, to przypomina to warsztat samochodowy z częściami zamiennymi", zauważył meksykański hierarcha. Po czym dodał, że Kościół nigdy się na to nie zgodzi, gdyż jest to "całkowicie sprzeczne z godnością osoby i życia ludzkiego". "Pochwalamy to wszystko, co tworzy człowieka, odrzucamy to, co go niszczy", podkreślił arcybiskup Lozano
Barragan.
W prywatnej firmie biotechnologicznej w USA zostały po raz pierwszy w dziejach sklonowane ludzkie zarodki, by uzyskać z nich komórki macierzyste.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.