Reklama

Tracimy swoją wrażliwość

![][1]Następuje rozmontowanie poczucia wstydu u nas i u naszych dzieci - uważa artysta Jan Pospieszalski. Tak skomentował pojawienie się dwóch reklam, które wywołały powszechne oburzenie. Na jednym z nich, opatrzonym hasłem "numer z gejami", umieszczono zdjęcie dwóch mężczyzn z pejczem, na [1]: zdjecia/pospieszalski.jpg (Jan Pospieszalski, zdj. ze str. pospieszalscy.art.pl)

Reklama

Następuje rozmontowanie poczucia wstydu u nas i u naszych dzieci - uważa artysta Jan Pospieszalski. Tak skomentował pojawienie się dwóch reklam, które wywołały powszechne oburzenie. Na jednym z nich, opatrzonym hasłem "numer z gejami", umieszczono zdjęcie dwóch mężczyzn z pejczem, na drugim roznegliżowana kobieta zapowiada "pobicie seksualnego rekordu Polski". - To wygląda trochę tak, jakby ktoś sprawdzał na ile my jeszcze pozwolimy - twierdzi Pospieszalski.

Zdaniem Pospieszalskiego, poprzez pokazywanie takich rzeczy na billboardach, na które codziennie patrzą dzieci idące do szkoły czy ludzie wychodzący z kościoła, następuje "rozmontowanie poczucia wstydu". - Wstyd jest naturalnym i subtelnym mechanizmem obronnym, jakim posługuje się nasze sumienie. Ta tkanka jest bardzo delikatna, zniszczonej nie da się odbudować. To sprawia, że później jesteśmy podatni na różne "syfy" i zatrucia. Tracimy swoją wrażliwość - dodaje.

Przypomina, że pornografia wywołuje potrzebę coraz mocniejszych doznań. - Kiedyś wystarczyło pokazać nagą kobietę, później akt seksualny, następnie trzeba było wprowadzić gadżety i akcesoria. Dzisiaj "hitem sezonu" jest seks z inwalidami. Stare doznania się zużywają. To jest choroba, patologia - zaznacza.

Pospieszalski zauważa, że środowisko "kochających inaczej" jest niezwykle aktywne, skonsolidowane i solidarne. - Są usytuowani w różnych miejscach ważnych dla popkultury, mediów czy komunikacji wizualnej. Mają teraz pewnie świetną zabawę widząc, na jak wiele społeczeństwo jest w stanie się zgodzić - twierdzi Pospieszalski.

Według Pospieszalskiego, nie można stać z założonymi rękami i udawać, że nic złego się nie dzieje. Można temu skutecznie przeciwdziałać. - Zobaczyłem jedną z tych reklam na billboardzie, który stoi na boisku szkolnym. Zadzwoniłem do kuratorium i zrobiłem awanturę. Bardzo szybko plakat został zaklejony. Tutaj akurat złapałem ich na spalonym, popełnili błąd, posunęli się za daleko. Mój znajomy ma interweniować w sprawie plakatów znajdujących się przed jednym z kościołów oraz przy domu dziecka - opowiada.

Najbliższy program "Studio otwarte - Cybernetyki 7", prowadzony przez Jana Pospieszalskiego, będzie dotyczył właśnie przekraczania kolejnych granic w obyczajowości. Emisja: wtorek, 16 kwietnia, godz. 22:25, TV Puls.

(zdj. ze strony pospieszalscy.art.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
-1°C Niedziela
rano
0°C Niedziela
dzień
0°C Niedziela
wieczór
-1°C Poniedziałek
noc
wiecej »

Reklama