Beatyfikacje w Krakowie?

Podczas sierpniowej Mszy świętej na krakowskich Błoniach Ojciec Święty prawdopodobnie beatyfikuje 4 osoby - powiedział w Radiu Plus Łódź ceremoniarz papieski bp Piero Marini. "Na razie nie można być jednak do końca pewnym, gdyż najpierw musi dobiec końca proces beatyfikacyjny w Kongregacji ds. Świętych. Kiedy ta droga zostanie zakończona, spodziewamy się, że cztery osoby będą beatyfikowane w Krako

Podczas sierpniowej Mszy świętej na krakowskich Błoniach Ojciec Święty prawdopodobnie beatyfikuje 4 osoby - powiedział w Radiu Plus Łódź ceremoniarz papieski bp Piero Marini. "Na razie nie można być jednak do końca pewnym, gdyż najpierw musi dobiec końca proces beatyfikacyjny w Kongregacji ds. Świętych. Kiedy ta droga zostanie zakończona, spodziewamy się, że cztery osoby będą beatyfikowane w Krakowie" - dodał biskup.

Ceremoniarz papieski ocenia, że najbardziej charakterystyczną celebracją będzie konsekracja kościoła-sanktuarium Miłosierdzia Bożego. "Jest to celebracja specyficzna, pod względem znaków, symboli i swojego wyrazu, nie tylko jeśli chodzi o kościół - budowlę, ale także Kościół - wspólnotę. Ale przecież nie po raz pierwszy Ojciec Święty konsekruje w Polsce kościół. Wcześniej zdarzyło się to na Krzeptówkach w Zakopanem" - podkreśla.

Bp Marini przypomina, że odprawienie Mszy świętej na krakowskich Błoniach było osobistym życzeniem Papieża. "Ojciec Święty czuje taką potrzebę duszpasterską. Doskonale pamiętamy, że nie było to możliwe kilka lat temu. Papieża zastąpił wtedy sekretarz stanu kardynał Sodano i kardynał Macharski. Stąd potrzeba serca, aby być tam obecnym i zadośćuczynić temu brakowi" - ocenia ceremoniarz papieski.

Dopełnieniem pielgrzymki będzie celebracja w Kalwarii Zebrzydowskiej. "Wątek maryjny pojawia się zawsze podczas papieskich pielgrzymek. Można chyba tak powiedzieć, że Ojciec Święty w pełni wyraża się w kulcie maryjnym" - mówi bp Marini.

Bp Piero Marini gościł 9 czerwca w Łodzi na zaproszenie ordynariusza łódzkiego abpa Władysława Ziółka. Papieski ceremoniarz przewodził tu uroczystościom Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, które w łódzkim sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej zgromadziły blisko 2 tys. osób. W poniedziałek 10 czerwca bp Marini uda się natomiast do Krakowa na rekonesans miejsc, które podczas sierpniowej pielgrzymki ma odwiedzić Jan Paweł II.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9°C Czwartek
dzień
10°C Czwartek
wieczór
6°C Piątek
noc
4°C Piątek
rano
wiecej »