Jan Paweł II i patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I podpisali 10 czerwca późnym wieczorem deklarację o współpracy Kościołów prawosławnego i katolickiego w dziedzinie ochrony przyrody (dzieła stworzenia). O godz. 18.30 weneckim Pałacu Dożów patriarcha Konstantynopola podpisał tzw. deklarację wenecką w sprawie współpracy Kościołów prawosławnego i rzymsko-katolickiego w dziedzinie ochrony przyrody
Jan Paweł II i patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I podpisali 10 czerwca późnym wieczorem deklarację o współpracy Kościołów prawosławnego i katolickiego w dziedzinie ochrony przyrody (dzieła stworzenia).
O godz. 18.30 weneckim Pałacu Dożów patriarcha Konstantynopola podpisał tzw. deklarację wenecką w sprawie współpracy Kościołów prawosławnego i rzymsko-katolickiego w dziedzinie ochrony przyrody. W tym samym momencie na drugim egzemplarzu dokumentu swój podpis złożył Jan Paweł II. Watykański ośrodek telewizyjny CTV zorganizował na tę okazję telemost Wenecja-Rzym. Po tej ceremonii w bazylice św. Marka odbyła się wspólna modlitwa przy akompaniamencie muzyki skomponowanej specjalnie przez mnichów z góry Athos.
Dokument przypomina, że "poszanowanie dla dzieła stworzenia wynika z poszanowania życia i godności człowieka".
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.