Jeszcze w styczniu tego roku obecny prezydent zapowiadał zmiany w prawie dotyczącym dyplomów katolickich uczelni wyższych
Rząd francuski potwierdził porozumienie ze Stolicą Apostolską w kwestii uznania stopni i dyplomów naukowych nadawanych przez uniwersytety katolickie. Jak podał katolicki dziennik La Croix, ostatnie spotkanie przedstawicieli rządu i strony kościelnej przebiegło w dobrej atmosferze, w przeciwieństwie do poprzednich, gdzie pojawiło się szereg sprzeczności.
W grudniu ubiegłego roku obrońcy laickości Francji złożyli wniosek do prezydenta o anulowanie umowy z 18 grudnia 2008 r. z Watykanem. W czasie kampanii wyborczej François Hollande składał bowiem obietnice uchylenia dekretu Nicolasa Sarkozy’ego w tej sprawie, który miał rzekomo podważać podstawy francuskiego prawa.
Oprócz konkretnych kwestii, jak warunki możliwości pracy kapelanów czy uznanie dyplomów uczelni katolickich, w czasie spotkania grupy rządowo-kościelnej omówiono także pewne kwestie bioetyczne, zwłaszcza dotyczące końca życia.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.