Studenci nie chcą Hartmana

Tym razem protest dotyczy żaków z UMCS w Lublinie. Studenci obawiają się politycznego wiecu, gdyż prof. Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD.

Napisali w tej sprawie list do rektora uczelni, dra Stanisława Michałowskiego. Podkreślają, że rektor w lutym nie zgodził się na wykład Ludwika Dorna, argumentując swoją decyzję właśnie obawami przed upartyjnieniem prelekcji.

Pełna treść listu:

Jego Magnificencja
Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Dr hab. Stanisław Michałowski

Szanowny Panie,

15 marca 2013 r., o godzinie 17:00 w Auli Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS, ma odbyć się wykład z prof. Janem Hartmanem pt.: "Blaski i cienie antyklerykalizmu". Organizatorami spotkania są Fundacja Wolność od Religii oraz lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota "Plan zmian". Jako osoba publiczna kojarzony jest z poglądami lewicowymi. My, studenci z lubelskich uczelni, zaniepokojeni brakiem pluralizmu światopoglądowego obawiamy się, że spotkanie może mieć wymiar wiecu partyjnego. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z nie zaproszeniem osób o odmiennych poglądach.

Liczymy, że Jego Magnificencja odwoła spotkanie, bądź zmieni jego formę, jak miało to miejsce w przypadku spotkania z posłem Ludwikiem Dornem. Przypominamy, że wystąpienie posła nie miało mieć charakteru politycznego, a związane było z pakietem klimatycznym przyjętym przez państwa Unii Europejskiej. Jako społeczność studencka, chcemy aby UMCS był miejscem, gdzie można prowadzić dyskusje na każdy temat, z zachowaniem równowagi w poglądach zapraszanych gości, aby uczestnicy spotkań nie byli poddawani manipulacjom oraz indoktrynacji światopoglądowej.

Z poważaniem

Studenci Dla Lublina.

Rektor Michałowski poinformował w środę, że wykład profesora Hartmana zostanie odwołany.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
2°C Środa
rano
3°C Środa
dzień
4°C Środa
wieczór
2°C Czwartek
noc
wiecej »