Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych uznała 3 maja cud za wstawiennictwem Marii Krystyny Sabaudzkiej (1812-1836). Tym samym droga do beatyfikacji jest otwarta.
Ostatnim beatyfikowanym monarchą był w 2004 r. ostatni cesarz Austrii Karol I (1887-1922), natomiast w czasie pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI nie była wyniesiona do chwały ołtarzy żadna królowa.
Maria Krystyna urodziła się 14 listopada 1812 r. w Cagliari na Sardynii. Była najmłodszą córką króla Wiktora Emanuela I, księcia Sabaudii, Piemontu, Aosty, króla Sardynii i arcyksiężniczki Marii Teresy Habsburg-Este. W 1832 r. wyszła za mąż za Ferdynanda II, króla Obojga Sycylii (Regno delle Due Sicilie) i zamieszkała w Neapolu. Za swoją skromność i pokorę była uwielbiana przez poddanych. Zmarła 21 stycznia 1836 roku w Neapolu, w pięć dni po urodzeniu jedynego syna, późniejszego króla Obojga Sycylii Franciszka II.
Proces beatyfikacyjny “królowej Obojga Sycylii” otworzył przed ponad 150 laty, 9 lipca 1859 r., papież Pius IX, uznając heroiczność cnót monarchini. Przez kolejne lata w procesie beatyfikacyjnym nie odnotowano żadnych postępów. Dopiero 2 maja 2013 r. papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem kandydatki na ołtarze, co otwiera drogę do jej beatyfikacji.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.