Rekolekcje dla zranionych aborcją

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej rozpoczynają się dziś rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji. Skierowane są do osób, które muszą mierzyć się z życiowym dramatem niejednokrotnie skrywanym przez wiele lat.

Trzydniowe spotkanie będzie toczyło się dwutorowo: po wprowadzającej w temat części wykładowej uczestnicy rekolekcji zostaną zaproszeni do refleksji i rozmów indywidualnych. Każdy z rekolekcyjnych dni będzie w sobie łączył elementy konferencji psychologicznych oraz duchowych, zbliżających do tematu śmierci i wprowadzających w modlitwę. Poprzez proponowane ćwiczenia uczestnicy będą mieli czas na indywidualne przeżycie zadanych treści. Przewidziany jest też czas na dobrowolne dzielenie się przeżytymi uczuciami z innymi uczestnikami warsztatów.

W trakcie rekolekcji poruszana będzie m.in. kwestia syndromu poaborcyjnego. "Syndrom poaborcyjny może zacząć się kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat po zabiegu. Może objawiać się u kobiety poczuciem braku sensu życia, nieokreślonym niepokojem. Może też negatywnie wpływać na relacje miedzy nią a współmałżonkiem i na relacje z dziećmi żyjącymi” – wyjaśnia Monika Potera z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Jej zdaniem ważne jest, aby nie uciekać od tego problemu, tylko szukać profesjonalnej pomocy zarówno psychologicznej, jak i wsparcia duchowego.

W programie, poza wykładami i ćwiczeniami, przewidziane są codzienne Msze św. i nabożeństwa; istnieje też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz rozmów indywidualnych z prowadzącymi.

Miejscem rekolekcji będzie klasztor sióstr anuncjatek w lesie grąblińskim. Spotkanie wspólnie poprowadzą: ks. Eugeniusz Zarzeczny, wiceprowincjał zgromadzenia księży marianów oraz psycholog Agata Rusak.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w swojej ofercie posiada wiele rekolekcji tematycznych. Są wśród nich m.in. rekolekcje „jak przeżyć żałobę?”, rekolekcje dla małżeństw dotkniętych niepłodnością, ale także trzeźwościowe, maryjne, czy przygotowujące do spowiedzi generalnej. Pełną ofertę rekolekcyjną licheńskiego sanktuarium można znaleźć na stronie www.lichen.pl w zakładce "Rekolekcje".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12°C Środa
dzień
13°C Środa
wieczór
10°C Czwartek
noc
6°C Czwartek
rano
wiecej »