W Łodzi o charyzmatach

Uczestnicy Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski spotkali się na majowym seminarium.

Naturalnym i "nadzwyczajnym" darom i charyzmatom Ducha Świętego poświęcona była majowa sesja Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Wzięło w niej udział półtora tysiąca osób, członków charyzmatycznych grup modlitewnych i uczestników ogólnopolskiego seminarium eksternistycznego. Spotkanie odbyło się 25 maja w kościele oo. jezuitów w Łodzi.

Sobotnia sesja poświęcona była darom i charyzmatom Ducha Świętego – tym naturalnym, tzw. „zwyczajnym”, potrzebnym w życiu codziennym, jak i tym „nadzwyczajnym” – koniecznym do rozwoju życia wspólnot modlitewnych.

Konferencję wprowadzającą w tematykę obdarowania charyzmatycznego wygłosiły 4 osoby. O. Remigiusz Recław SJ – duszpasterz dwóch wspólnot charyzmatycznych (Mocni w Duchu i Zwiastowanie) spotykających się w Łodzi, koordynator Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi oraz członek Krajowego Zespołu Koordynatorów - mówił o swoim doświadczeniu modlitwy w językach i przekazał wskazówki dotyczące tego charyzmatu oraz daru tłumaczenia języków.

Późniejsze konferencje i świadectwa dotyczyły daru proroctwa i poznania, o których mówiły: Kamila Rybarczyk – ze wspólnoty Mocni w Duchu i Anna Markiewicz – z łódzkiej wspólnoty Zawierzenie. Całą konferencję zakończył Marek Witkowski – koordynator świecki Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji łódzkiej, który wraz z o. Recławem SJ poprowadził modlitwę o ożywienie posługi charyzmatycznej.

Homilię podczas Mszy świętej wygłosił ks. Robert Jaśpiński – koordynator duchowny Odnowy Charyzmatycznej archidiecezji łódzkiej. Animację muzyczną podczas całej sesji prowadził Zespół Mocni w Duchu.

W archidiecezji łódzkiej działa 41 grup Odnowy. Archidiecezjalne Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym prowadzone jest w związku z Rokiem Wiary, 10. rocznicą śmierci o. Józefa Kozłowskiego SJ (inicjatora i twórcy Seminarium) i 25-leciem wspólnoty Mocni w Duchu.

W Seminarium uczestniczy kilkunastu kleryków łódzkiego WSD, realizując formację "Śladami Ojca" (uczestniczy w niej kilkadziesiąt charyzmatycznych wspólnot w Polsce i poza granicami kraju).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
13°C Piątek
dzień
14°C Piątek
wieczór
9°C Sobota
noc
5°C Sobota
rano
wiecej »