W Łodzi o charyzmatach

Uczestnicy Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski spotkali się na majowym seminarium.

Naturalnym i "nadzwyczajnym" darom i charyzmatom Ducha Świętego poświęcona była majowa sesja Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Wzięło w niej udział półtora tysiąca osób, członków charyzmatycznych grup modlitewnych i uczestników ogólnopolskiego seminarium eksternistycznego. Spotkanie odbyło się 25 maja w kościele oo. jezuitów w Łodzi.

Sobotnia sesja poświęcona była darom i charyzmatom Ducha Świętego – tym naturalnym, tzw. „zwyczajnym”, potrzebnym w życiu codziennym, jak i tym „nadzwyczajnym” – koniecznym do rozwoju życia wspólnot modlitewnych.

Konferencję wprowadzającą w tematykę obdarowania charyzmatycznego wygłosiły 4 osoby. O. Remigiusz Recław SJ – duszpasterz dwóch wspólnot charyzmatycznych (Mocni w Duchu i Zwiastowanie) spotykających się w Łodzi, koordynator Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi oraz członek Krajowego Zespołu Koordynatorów - mówił o swoim doświadczeniu modlitwy w językach i przekazał wskazówki dotyczące tego charyzmatu oraz daru tłumaczenia języków.

Późniejsze konferencje i świadectwa dotyczyły daru proroctwa i poznania, o których mówiły: Kamila Rybarczyk – ze wspólnoty Mocni w Duchu i Anna Markiewicz – z łódzkiej wspólnoty Zawierzenie. Całą konferencję zakończył Marek Witkowski – koordynator świecki Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji łódzkiej, który wraz z o. Recławem SJ poprowadził modlitwę o ożywienie posługi charyzmatycznej.

Homilię podczas Mszy świętej wygłosił ks. Robert Jaśpiński – koordynator duchowny Odnowy Charyzmatycznej archidiecezji łódzkiej. Animację muzyczną podczas całej sesji prowadził Zespół Mocni w Duchu.

W archidiecezji łódzkiej działa 41 grup Odnowy. Archidiecezjalne Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym prowadzone jest w związku z Rokiem Wiary, 10. rocznicą śmierci o. Józefa Kozłowskiego SJ (inicjatora i twórcy Seminarium) i 25-leciem wspólnoty Mocni w Duchu.

W Seminarium uczestniczy kilkunastu kleryków łódzkiego WSD, realizując formację "Śladami Ojca" (uczestniczy w niej kilkadziesiąt charyzmatycznych wspólnot w Polsce i poza granicami kraju).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • muminek
  27.05.2013 13:29
  I gdzie tu miłość na twarzach ...? pamiętam moją śp. babcię, wystarczyło spojrzeć na jej twarz i widziało się na niej oczy pełne miłości, jestem przekonany, że jest w niebie!
 • Jasiek
  27.05.2013 17:23
  Jak patrzę na to wszystko, to mi się kuszenie Pana Jezusa i Jego odpowiedź przypomina "Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego" (Łk4,12). Bo czymże innym jak nie kuszeniem Pana Boga jest domaganie się od Boskiej Osoby Ducha Świętego takich sensacji, jak sztywne upadki, czy te glosolalia ? Czy to wszystko może pochodzić od Pana Boga, czy raczej od tego co Syna Bożego na pustyni kusić próbował? Czy to nie przejaw ludzkiej pychy oczekiwanie, ba, wręcz wymaganie czegoś takiego?
 • fotografia
  27.05.2013 18:11
  Bardziej obcisłej bluzeczki nie znalazła?
 • Savonarola
  27.05.2013 23:45
  No brawo!-Kosciol sie reformuje i odkrywa prawdy,ktore protestanci znaja od stuleci.Lepiej pozno niz wcale.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Poniedziałek
  wieczór
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  wiecej »