Bez tego fundamentu ginie wszelkie ojcostwo

Odrywając człowieka od Boga Ojca, pozbawiamy go fundamentu, bez którego ginie wszelkie ojcostwo, stwierdził abp Stanisław Gądecki rozpoczynając Eucharystię, która stanowi główny punkt trwającego na Lednicy XVII Spotkania Młodych.

Eucharystię sprawowaną pod Bramą Rybą na Lednicy poprzedziła imponująca procesja, w której uczestniczyło ok. 1700 koncelebrujących ją księży. W liturgii, której przewodniczy wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, bierze udział 80 tys. młodych ludzi z całej Polski zgromadzonych na tegorocznym spotkaniu młodzieży odbywającym się pod hasłem „W imię Ojca”.

„Wszystkie czyny i słowa Jezusa w pełni objawiają Jego miłość do każdego człowieka. Przekreślenie tego porządku, oderwanie się od Ojca Niebieskiego rozrywa początek z końcem, czyli rozrywa Boga z człowiekiem. Każdy, kto odrywa Boga od człowieka, kto pozbawia człowieka Boga czyni bardzo poważny błąd, dlatego że pozbawia człowieka jego fundamentu, bez którego ginie wszelkie ojcostwo i możliwość tej imitacji Jezusa Chrystusa, która jest dostępna dla człowieka” – przekonywał abp Gądecki rozpoczynając Eucharystię, którą koncelebrowało kilku biskupów, a wśród nich bp Grzegorz Ryś z Krakowa, który wygłosi podczas niej homilię.

Jak zaznaczył abp Gądecki, poprzez oderwanie człowieka od Boga, eliminuje się także cały porządek stworzenia. „Oderwanie stworzenia od Stwórcy i pozostawienie stworzenia samemu sobie oznacza automatycznie przejście chwały Boga na stworzenie, czyli najbardziej perfidną formę bałwochwalstwa” – stwierdził wiceprzewodniczący KEP.

Spotkanie Młodych na Lednicy zakończy się po północy przejściem jego uczestników przez Bramę Rybę − Bramę III Tysiąclecia. Przejście poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i wybór przez młodzież Chrystusa na Pana swego życia.

«« | « | 1 | » | »»
 • andras
  02.06.2013 00:39
  1.Patrzę na ptaki i lilie polne,
  widzę jak Ojciec troszczy się o nie
  Tylko my ludzie na Twojej ziemi, nie potrafimy chlebem się dzielić

  Ref. Abyśmy byli jedno, podajmy sobie ręce,
  Abyśmy byli razem i jedno mieli serce
  Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem
  Niech się odmieni, niech się odmieni,
  Oblicze ziemi tej ziemi.

  2.Przymnóż nam wiary i odmień serca,
  Niechaj zapłonie ogień braterstwa
  I niech już przyjdzie na ludzką ziemię
  Oczekiwane wciąż nowe plemię.

  3. 0, ludzie, bracia do was wołamy
  Niech się zakończą grzechów rozłamy
  I w ocalonym rodzinnym domu
  Obdzielmy siebie znakiem pokoju.

  4. 0 Chryste Królu przyszłego wieku
  Niechaj blask prawdy w każdym człowieku
  Uczyni jedno ludzkie wyznanie
  Żeś Ty nam Bogiem, żeś Ty nam Panem. // To słowa piosenki z 25 spotkań trzezwościowych na Jasnej Gorze,które odbywają sie właśnie teraz,a ja mogłem tam być tylko poprzez słuchanie radia,ale popłakałem sie ,bo tu na obcej ziemi brakuje normalnego życia,opartego na wierze.Czasami boli zycie ,ale trzeba szukać pomocy ,gdziekolwiek .Nie da sie żyć bez wiary i bez pomocy innych.Jestem trzezwy ponad 10 lat nie pale od 7.Cuda?codziennie są jakieś cuda.pozdr
 • katolik
  02.06.2013 09:14
  I co z tego? Jakie konsekwencje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »