Do zobaczenia, Brazylio...

Papież odjeżdża i mówi Wam: "do zobaczenia". Tak ojciec święty zakończył swoją pierwszą zagraniczna podróż.

Na lotnisku Galeão w Rio de Janeiro papieża pożegnał wiceprezydent Brazylii Michel Temer. - Wzmocniłeś wiarę wszystkich Brazylijczyków, nie tylko młodzieży uczestniczącej w ŚDM. Stałeś się dla nas tym, który głosił dobrą nowinę. Przyniosłeś nam pokój i radość - powiedział . Przyznał, że wzruszył się, kiedy papież w powitaniu zapytał, czy może zapukać do drzwi Brazylijczyków. - Kiedy przyjedziesz w 2017 r., nie będziesz musiał juz pukać, bo już jesteś w naszych sercach - zapewnił.-  Wracaj do nas - powiedział na koniec.

Po przemówieniu wiceprezydenta kwiaty wręczyła papieżowi wielodzietna rodzina.

Opuszczając Brazylię papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom 28. Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że wydarzenia i spotkania minionego tygodnia wpisały się na trwałe w jego pamięć i zamienią się w modlitwę.

Ojciec Święty przypomniał poszczególne etapy swojej pielgrzymki, wyraził przekonanie, że Chrystus żyje i jest rzeczywiście obecny w działaniu niezliczonych młodych i wielu ludzi, których spotkał oraz podziękował za okazane przyjęcie i ciepło przyjaźni. Następnie skierował szczególne słowa do przedstawicieli władz, Kościołowi lokalnemu, uczestnikom celebracji, organizatorom wydarzeń, dziennikarzom oraz tym, którzy modlili się w intencji jego pielgrzymki.

Kierując swoją myśl ku młodym, papież wyraził przekonanie, że wszyscy będą misjonarzami, że przez swoje świadectwo radości i posługi sprawią, iż rozkwita cywilizacja miłości. „Nadal będę żywił ogromną nadzieję w młodzieży Brazylii i całego świata: za ich pośrednictwem Chrystus przygotowuje nową wiosnę na całym świecie” - stwierdził ojciec święty.

- Papież odjeżdża i mówi Wam: " do zobaczenia" - tymi słowami ojciec święty pożegnał się z Brazylią. Poprosił jeszcze o modlitwę w swojej intencji. - Papież potrzebuje waszej modlitwy - powiedział.

Samolotem włoskich linii AlItalia papież Franciszek odleciał do Rzymu. Papieski samolot oczekiwany jest na międzynarodowym lotnisku Ciampino w Rzymie w poniedziałek o godz. 11.30.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
26°C Sobota
wieczór
21°C Niedziela
noc
wiecej »