Trwa Pallotyńskie Spotkanie Młodzieży

Kilkuset młodych ludzi z całej Polski uczestniczy w Pallotyńskim Spotkaniu Młodzieży trwającym w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w Ołtarzewie k. Warszawy.

Kilkuset młodych ludzi z całej Polski uczestniczy w Pallotyńskim Spotkaniu Młodzieży rozpoczętym dziś w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w Ołtarzewie k. Warszawy. Przybyli, by wspólnie się modlić, bawić w rytmie chrześcijańskiej muzyki i wysłuchać świadectw osób świeckich i duchownych. Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnym punktem programu była wspólna zabawa, taniec i śpiew, które miały zintegrować młodzież. W słowie do młodzieży ks. Rafał Raus, pallotyn, kapelan więzień w Warszawie zachęcał, by wpatrując się w Chrystusa młodzi dostrzegli pełną prawdę o sobie. Mówił także o potrzebie autentyczności, otwartości na drugiego człowieka. "Jesteśmy wspólnotą ludzi kochanych przez Jezusa. To On nas łączy, On nas kocha i chce byśmy też kochali się nawzajem" - przekonywał ks. Raus. Wieczorem młodzież będzie bawiła się w rytmie chrześcijańskiej muzyki w wykonaniu zespołu "Chili my". Dzień zakończy tzw. nabożeństwo uwielbienia, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty. Drugi dzień spotkania rozpocznie się od medytacji, po czym świadectwo swojej wiary dadzą świeccy związani z Radiem Józef. W sobotnie przedpołudnie msze św. dla uczestników celebrował będzie ks. Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. "Wielu młodych ludzi poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym jest Kościół. Chcemy się spotkać z tymi ludźmi, by pokazać im, że jest w nim miejsce dla nich" - przekonuje ks. Chmielniak, organizator spotkania. Zjazd młodych jest kolejnym z wydarzeń składających się na obchody stuletniej rocznicy obecności księży pallotynów na ziemiach polskich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  15°C Sobota
  dzień
  wiecej »