O czym Krauze rozmawiał z kard. Dziwiszem?

Kard. Stanisław Dziwisz goszczący w Rzymie przyjął w sobotę na rozmowę Ryszarda Krauzego. Prezesa Prokomu, podejrzanego w sprawie przecieku akcji CBA w resorcie rolnictwa, od sierpnia nie ma w kraju. Nie przyjechał też w piątek na wezwanie prokuratury - podał Dziennik.

Informację o spotkaniu podał rzecznik Prokomu Krzysztof Król, potwierdził ją rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Robert Nęcek. - Spotkanie odbyło się na prośbę Ryszarda Krauzego, który przyszedł z rodziną - ujawnił ks. Nęcek. Dodał, że trwało ono 20 minut. Tematem rozmowy była renowacja domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach i stworzenie tam wystawy. Zainteresowanie Krauzego domem, w którym mieszkał Karol Wojtyła, jest zrozumiałe, ponieważ to jego fundacja pod koniec marca 2006 r. odkupiła go od spadkobiercy właścicieli. Potem nieodpłatnie przekazała go archidiecezji krakowskiej. Król pytany przez Dziennik, czy spotkanie w Rzymie może mieć związek z problemami szefa Prokomu w Polsce, odpowiedział: - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Zapewnia, że tematem rozmowy było wyremontowanie gmachu domu rodzinnego Jana Pawła II i urządzenie w nim muzeum, do czego Ryszard Krauze się zobowiązał. Podkreślił przy tym, że jego szef nie ma problemów w Polsce - wezwanie na przesłuchanie do mego nie dotarło, gdyż zostało wysłane na domowy adres, a biznesmen przebywa za granicą. Innego zdania jest prokuratura, która nie wyklucza, że wystawi europejski nakaz aresztowania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Wtorek
  noc
  19°C Wtorek
  rano
  26°C Wtorek
  dzień
  27°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »